Rouva kehotti vaihtamaan autoa, vaikka sellaseen mustaan bemariin. Niin, että millaisen diesel Bemarin saa noin 30 t€:lla? Bemarin tyyppimerkintöjä tuntuu olevan pilvin pimein eikä ne oikein aukene asiaa harrastamattomalle? Mitä tyyppivikoja? Paljonko kilometrejä edessä? Onkoos ne hyviä vehkeitä? Kertokaa ny jotakin ja vaikka kaikki? Suomesta vai Saksasta?
Diesel BMW???
veepee
71979
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Löytyy tietoa hyvin täältä
www.bmwclub.fi/
Saat tuolla rahalla -02 320d:n, korimallia E46 tai suuremman E39 korimallin 525d tai 530d -99 -00.
Kumpaakin on saatavana sekä 4-ovisena että farkkuna. T kirjain kertoo että kyseessä on farkku eli Touring malli.
Hyviä ja hienoja autoja kummatkin.
Lue autoista lisää tältä palstalta alempaa ja edellisiltä sivuilta.
Oikeaa tietoa on vaikka kuinka, vaikkakin jotkut nuijat kirjoittevat mitä sattuu.
Myös edellisen kirjoittajan vinkki on hyvä.
kannattaa myös käväistä www.btcf.fi, suurin BMW-boardi Suomessa.
Jos teitä on vain kaksi ja ei ole halua tehokkaaseen kiireiseen menoon, kannattaa tutkia, josko löytyisi 520D malleja 2000-2003 väliltä. Edullisia kilometrejä 5,0-5,5 l/100 km.
Varustetasoltaan ihan vertailukelpoinen isompi- moottoristen kanssa.
..varustetason BMW:ssa? Kun varusteita on saatavissa vaaleanpunaisesta Alcantaraverhoilusta näädänkarkottimeen, niin varmasti löytyy sekä karvalakkivarusteltuja että presidenttimalleja.. Ja monikohan on ollut niin hölmö että maksaa kolminkertaisen hinnan "hinnat alkaen"-malliin nähden ja ostaa silti auton pienimmällä dieselmoottorilla?
Tuossa yksi naapuri teki juuri niin, mutta tuskin niitä kovin tiuhassa on.
Niin varmaan on perusvarustelutasoltaan, vaikka ei aivan samaan ylläkään. Suurempien myllyjen yhteyteen on yleensä tosin ostettu jos jonkin laista hilavitkutinta lisäksi.