ei oo kiva ku naapuri oksentaa aamuisin kuuden aikaan makuuhuoneeni ikkunan alle koska yskii keuhkojaan pihalle juuri herättyään ja eka tupakan sauhuja vedellessään
yskii ja hinkuu niin että lopuksi oksentaa
naapurin ykääminen ja yskiminen ja kihinä kuuluu punkkaani asti vaikka on seinä välissä ja ikkuna kiinni ja olen jo iäkäs ja huonokuuloinen mies kuuluu siltikin liian hyvin kun herään aina
miksi tulla viereisen talon ikkunoiden alle aamutupakalle köhimään ja yrjöämään joka aamu
jos et voi kotiovesi edustalla köhiä ja ykätä niin vaihtele edes taloja ja ikkunan alusia joissa käyt aamuisin tupruttelemassa syöpäsavut sisälle naapurin makuukammariin ja yskiä röykyttämässä ja jätät ykäsi siivoamatta
yskii ja hinkuu niin että lopuksi oksentaa
naapurin ykääminen ja yskiminen ja kihinä kuuluu punkkaani asti vaikka on seinä välissä ja ikkuna kiinni ja olen jo iäkäs ja huonokuuloinen mies kuuluu siltikin liian hyvin kun herään aina
miksi tulla viereisen talon ikkunoiden alle aamutupakalle köhimään ja yrjöämään joka aamu
jos et voi kotiovesi edustalla köhiä ja ykätä niin vaihtele edes taloja ja ikkunan alusia joissa käyt aamuisin tupruttelemassa syöpäsavut sisälle naapurin makuukammariin ja yskiä röykyttämässä ja jätät ykäsi siivoamatta
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei se taida lukea tätä huomautusta.
kyl ne lukee ku eläkkeellä ovat ja istuvat yötä-päivää meän ikkunoiden alla röökaamassa ja yskimässä
eihän ne muuta teekään ku lukee kaikkia puskaradiokirjoituksia tupakoivat istuvat ja juovat "kahvia"
aamulenkin vois kääntää eri suuntaan vai onko jotain mielenosoitusta meikävanhusta kohtaan
aamuherätys klo 06.00
oliko armeijan kapiainen ennen ja tottunut huutamaan muttei nykyään keuhkoiltaan enää pysty muuta kuin yskimään räkimään ja yökkäämään hyi olkoon
voisitko edes yhden aamun antaa meikäpapan nukkua rauhassa vähän pitempään kuin kello kuuteen jolloin tulet rykimään ja räkimään ja yökkimään makuuhuoneeni ikkunan alle!!!!!!!!!
vaatehuoneessako minun pitää alkaa punkkaamaan hyllyjen alla makuupussissa korvatulpat korvissa ja sieraimissa ettei tupakansavu haise
kävele ikkunani vastakkaiseen suuntaan jo heti huomenna ja siitä eteenpäin
älä tule enää samaa reittiä ja etenkin ÄLÄ PYSÄHDY JUURI SAMAN IKKUNAN ALLE JOKA AAMU
kaiva vaikka räkimiskuoppa itsellesi postilaatikkorivin taakse
Sinulle papparainen - jos asut kerrostalossa, niin miksi et käänny taloyhtiön hallituksen tai isännöitsijän puoleen. Ei naapurin ikkunan alla ole mikään tupakointipaikka!
Taloyhtiön on osoitettava paikka ulkona tupakoimiselle riittävän kaukana ulko-ovesta.
Miksi kärsit, kun asian hoitamiselle löytyy ihan laillisia perusteita. Naapurisi lienee yhden sortin Juntti-Joonas, joka ei näytä tätäkään asiaa ymmärtävän.
Jos asut omakotitalossa, niin on sinun asiasi saada naapuri lopettamaan aamuiset räkimisensä ja köhimisensä makuuhuoneesi ikkunan alla.
Oli tuossa Revonkujallakin yksi rykivä ja räkivä tupakoiva. Milloinhan oli viimeksi? Olisko mennä keväänä ollut? Nyt ei olekaan kuulunut, näkynyt eikä haissut. Jospa se jo kuoli tupakkaansa.
Muutama vuosi sitten kuoli ex naapurin poika, minua 8 v nuorempi. Tupakkaan. Keuhkoahtauman sai. Ihan viime aikoihin asti piti tupakoida, kertoi veljensä. Sitten kun taju meni hengityskoneessa, vetivät töpselin irti ja pääsi toisiin savuihin.
taijjat itekki olla melko savuissa ja vauhdissa
haistele pillun välilihaa speedoman-reppana
Mikäpä on parempi harrastus kuin tupakointi joka vie aivan älyttömästi rahaa ja josta ei ole mitään hyötyä pitkällä tähtäimellä ja johon kymmenet miljoonat ovat kuolleet kun keuhkossa alkaa kasvamaan joku ylimääräinen. Kuinka hienolta tuntuisi kun tekisi sen mikä on oikein ja hyväksi!
Tupakointi on kallis harrastus ja myrkkyä, joka vie terveyden. Olen huomannut, että nimenomaan duunarit ovat kovia tupakoimaan. Mistähän sekin johtuu? Ammattikoululaiset vetävät sätkää porukalla koulujen lähistöllä, mutta lukiolaiset tupakoivat suhteessa vähän. Siellä lukiossa taitaa olla fiksumpaa oppilasainetta kuin ammattioppilaitoksissa vai onko porukan henki, se mikä aikaansaa sen, että tupakoidaan porukalla??