Nenä menee tukkoon

onko kenelläkään menny toinen sierain tukkoon kilpirauhasen vajaatoiminnasta?
ENTÄ silmien vetisyys?
En tiedä mistä löytyisi lääkäri joka kertoisi mistä vaivat johtuvat. Olen käynyt nenä, kurkku ja korvalääkärillä myös silmälääkäreille. kukaan ei tiedä mitä sairastan.
Kuulisin mielellä jos teillä olisi samoja oireita.
Syön tyroksiinia ja arvot OK.
2349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nenä toimiikin niin, että toinen sierain tukkeutuu yleensä ja sitten taas toinen. Jos hoitotasapaino on huono, vajis edesauttaa kyseisiä oireita. Paljonko ne arvot on ja onko sulla muita oireita?
Voisko olla esim. sisäilmassa jotain, kuten hometta tai hajuste tms.?

Äänestä

Minulla ainakin.. usein nenä menee tukkoon, ei vuoda. Kurkku paksun tuntuinen. vajaa toimintaa v4t puolella , alle viite arvojen. Lääkitystä ei vielä ainakaan ole. 1 lääkäri käyty Tyroksiini ei osannut määrätä mutta lähetettä eteenpäin laittoi tyksin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tukkonen kirjoitti:

onko kenelläkään menny toinen sierain tukkoon kilpirauhasen vajaatoiminnasta?
ENTÄ silmien vetisyys?
En tiedä mistä löytyisi lääkäri joka kertoisi mistä vaivat johtuvat. Olen käynyt nenä, kurkku ja korvalääkärillä myös silmälääkäreille. kukaan ei tiedä mitä sairastan.
Kuulisin mielellä jos teillä olisi samoja oireita.
Syön tyroksiinia ja arvot OK.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu