jätehuolto

mimmonen on kuopion jätehuolto hyvä vai huono
kuka sen huoltaa.. onko hyvää palvelua??
kokemuksia ja kuullu mitään
4422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

www.jatekukko.fi

Äänestä

Tällä hetkellä ala-arvoista, täällä Niiralassa oli roskapönttö tyhjennetty mutta jätetty tienpenkereelle lappeelleen. 82-vuotias äitini oli sitten aamulla huomannut ja käynyt laittamassa paikoilleen. Mitenkähän pieniä noiden jäteastioiden pitäisi olla että saavat laitetuksi siihen mistä ottivatkin, saavat vieritetuksi näköjään alamäkeen mutta eivät takaisin ylös.

Äänestä
  • Tuskin Jätekukko lukee valitustasi täältä.

    Äänestä

Jätekukko ei löytänyt roskista tontilta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


uusi kuopion asukas kirjoitti:

mimmonen on kuopion jätehuolto hyvä vai huono
kuka sen huoltaa.. onko hyvää palvelua??
kokemuksia ja kuullu mitään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu