Haluaisin kuulla kokemuksia Seronil lääkkeestä.Auttaako ahdistukseen.Aloitin itse syömään tänään 20mg.Annosta nostetaan viiden päivän jälkeen 40mg:aan.Minulla on Pregabalin ja Temesta ahdistukseen.Tuoko lääke itsevarmuutta ja elämänhalua.
Seronil lääke
Itsetunto
6160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Haluaisin kanssa kuulla muiden kokemuksia? Miten aloittajalla onko olo muuttunut miksikään?
Tuota on turhaa kysellä, koska sama lääke eri henkilöllä voi vaikuttaa eri tavoin. Parempi olisi olla ilmaan mitään päätä sekoittavia pillereitä. Täälläkin kysyvät jo vuosia pillereitä syöneet miksi ei pillerit auta mitään. Luullaan, että joillain pillereillä saadaan elämä iloiseksi.
En ole mikään tyhmä. Halusin vain tietää miten kyseinen lääke on vaikuttanut hänellä. Ja tiedoksi sinulle. Voin antaa tämän sairauden sinulle ja lyön vetoa ettet kestä edes viikkoa. Itselläni pillerit kyllä auttaa. Ilman niitä olisin täysin erakoitunut.
Adistaa edelleen.Nyt olen syönyt 60mg viikon verran.En tunne saavani elämästä otetta.Toivoisin lääkkeen tuovan elämänhalua ja vähän positiivisiakin ajatuksia.
Seronil on hyvä lääke ja auttaa
Kauanko olet syönyt lääkettä ja kauanko kesti,että lääke alkoi auttamaan?