mulla on seat cordoba 90 hv tdi ja olen ajatellut hankkia lastun autooni. Mistä kannattaisi kysellä?ja mitä se asennuksineen mahtaa maksaa? ja minkälaisia lastuja on tarjolla ja miten auton tehot muuttuvat?
Lastuja on saatavilla ainakin grilli, juusto ja sipuli mausteisina. Hinnat on n 2€ tuntumassa 300g pussissa ostettuna. Eli yksittäiskappalein lastuja on vaikea saada.
Autosi tehoihin ei lastujen hankkiminen tietääkseni vaikuta ollenkaan...
0Äänestä
jusu
joo ei noilla älykkyysosamäärillä kannatakkaan ostella muuta kuin oikeita perunalastuja
0Äänestä
seat
syö sä vain lastujas, kun et taida muuta pystyy laittamaan. ois sunkin parempi olla maanraossa jos et muuta osaa kirjoittaa. pitää ihmisen vajota melko alas kun pitää tollasia kirjoitella.......
0Äänestä
Zippi
Tuo firma räätälöi lastun kohtuu hinnalla autoosi. 110hv koneeseen viimekesäinen arvio oli (jäi sitten laittamatta) n.3500FIM.
0Äänestä
zippitoledo
Itse tilasin Porin tuontiautolta (löytyy www. sivut) Zipin TDI toledoon (90hv). Hinta 3000mk postikuluineen. Itse asentaessa aikaa meni 10 min. Eli helppo asentaa ja ottaa pois. Kulkee todella hyvin ja kulutus on silti pysynyt aisoissa. Matka-ajossa tasaisella nopeudella kulutus on jopa aiempaa pienempi. (120 km/h ja 4.8 l/100km).
0Äänestä
TAO
Kannattaa ehdottomasti! Auto on kuin eri, vääntää ja kulkee PALJON paremmin. Itselläni on Kueberlin -boksi ja toimii kuin enkeli. Helppo laittaa eikä kulutus ainakaan nouse!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lastuja on saatavilla ainakin
grilli, juusto ja sipuli mausteisina.
Hinnat on n 2€ tuntumassa 300g pussissa ostettuna.
Eli yksittäiskappalein lastuja on vaikea saada.
Autosi tehoihin ei lastujen hankkiminen
tietääkseni vaikuta ollenkaan...
joo ei noilla älykkyysosamäärillä kannatakkaan ostella muuta kuin oikeita perunalastuja
syö sä vain lastujas, kun et taida muuta pystyy laittamaan. ois sunkin parempi olla maanraossa jos et muuta osaa kirjoittaa.
pitää ihmisen vajota melko alas kun pitää tollasia kirjoitella.......
Tuo firma räätälöi lastun kohtuu hinnalla autoosi.
110hv koneeseen viimekesäinen arvio oli (jäi sitten laittamatta) n.3500FIM.
Itse tilasin Porin tuontiautolta (löytyy www. sivut) Zipin TDI toledoon (90hv). Hinta 3000mk postikuluineen.
Itse asentaessa aikaa meni 10 min. Eli helppo asentaa ja ottaa pois. Kulkee todella hyvin ja kulutus on silti pysynyt aisoissa. Matka-ajossa tasaisella nopeudella kulutus on jopa aiempaa pienempi. (120 km/h ja 4.8 l/100km).
Kannattaa ehdottomasti! Auto on kuin eri, vääntää ja kulkee PALJON paremmin. Itselläni on Kueberlin -boksi ja toimii kuin enkeli. Helppo laittaa eikä kulutus ainakaan nouse!
www.dahlbackracing.se