Hupsista, taidan ollakin bi

binen

Olen ollut pitkään parisuhteessa miehen kanssa ja vasta tässä ihan viime aikoina alkanut tajuta, etten olekaan hetero niinkuin olen aina luullut. Suhde on hyvä, pettää saati erota en halua todellakaan, mutta... Harmittaa ihan hulluna, etten tajunnut olevani bi silloin, kun olin sinkku! Olisin voinut kokeilla myös naisia, jos olisin uskaltanut myöntää asian itselleni silloin. Nyt nimittäin tekisi mieli kokeilla, mutta pettämistähän se olisi, enkä sellaiseen halua ryhtyä.

Suhteen kestäessä en ole kertaakaan vilkuillut muita miehiä, ihastumisesta puhumattakaan. Naisia sen sijaan katselen usein. En ole edes tajunnut, että se voisi johtua siitä, että olen bi, vaan jotenkin pitänyt sitä ihan luonnollisena -naiset kun on kauniita, kaikkihan heitä tykkää katsella!

En mä täältä asiaan varmasti mitään apua saa, mutta johonkin teki mieli avautua, kun ei ole oikein ketään, kelle voisin tästä asiasta jutella. Jos on muita vastaavassa tilanteessa, heittäkää kommenttia, olisi kiva vaihtaa ajatuksia!

6

466

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aakl

      Hei, itse olin samassa tilanteessa. Toisinaan kaiversi pahastikin joku naisen kaipuu, vaikka suhteessa oli kaikki hyvin.

      Myöhemmin rakastuin naiseen, ja tässä sitä on neljä vuotta menty enkä voi enää kuvitellakaan seurustelevani miehen kanssa, vaikka ihastuisinkin.

    • TääToimii

      Mitä jos avaudut kumppanilles niin et oo ihan yksin asiasi kanssa. Eihän sitä tiedä vaikka apuakin sen jälkeen luvassa:D

      • jealoustourbf

        mä komppaan tätä. tuohan on jokaisen poikaystävän märkäpäiväuni ;)


    • N30risat

      Mulle kävi myös noin ja kerroin puolisolle. Hänelle on ihan Ok jos minä flirttailen naisten kanssa tai sattuisin vaikka harrastamaan yhden yön juttuja. Niitä ei ole ollut mutta baarissa on muuten tullut naisten kanssa oltua läheisissä tunnelmissa. En tiedä pystyisinkö menemään loppuun asti ja sitten hipsimään kotiin miehen luo, en ainakaan tällä hetkellä. Tarvitsen syvempiä tunteita seksiin ja se menisi jo räikeästi yli.

      • kyjtj

        "En tiedä pystyisinkö menemään loppuun asti ja sitten hipsimään kotiin miehen luo, en ainakaan tällä hetkellä. Tarvitsen syvempiä tunteita seksiin ja se menisi jo räikeästi yli. "

        Tuossa lauseessa tiivistyykin halujesi absurdius vaikket ehkä ymmärrä sitä. Ymmärrät sentää että rakkaus naiseen olisi väärin miestäsi kohtaan. Bissenä ymmärrät myös itse että rakkaus on samaa sekä naisten että heteroiden kesken.


    • Anonyymi

      Hyiiii-iii yäk. Luonnotonta.Sairasta.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1982
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      41
      620
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      31
      536
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      59
      452
    5. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      37
      445
    6. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      61
      439
    7. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      407
    8. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      14
      403
    9. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      37
      399
    10. Hyvää yötä mies

      Kulta söpöliini 🥺❤️
      Ikävä
      40
      391
    Aihe