Palstalla kirjoitellut vuosia mies

omissa harhoissaan. Nostaen itseään jotta kestää. Muista kirjoitellen vähätellen varsinkin naisesta. Välillä kirjoittaa myös naisena. Suomalainen yhteiskunta kun ei voi puuttua vaikka tietää henkilön pahat ongelmat. Tarkkailkaa naapureitanne. Kun mies luikkii autolle eikä koskaan näy naista tai perhettä. Kysykää miten menee. Hän ei halua että häneen kiinnitetään huomiota, koska silloin totuus tulisi esille. PAlsta on hyvä paikka nostaa huono itsetuntoa yksinäisen miehen kurjaa elämää.
7324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitä se sinulle kuuluuu, mitä täällä joku mies kirjoittelee? Kirjoittelethan sinäkin. Sulla taitaa olla oma lehmä ojassa?!

Äänestä

Kylä se siin Mielessä kuuluu, ettei ala jo pikkutyttöjäki huuliharppuineen sielpäin "katoomaan".

Äänestä

Suomessa on miljoona yksineläjää.

1Äänestä
  • Ja monta sataa Miljoonaa Väärillä tileillä. ;)

    1Äänestä

Ennen vanhaan yksineläjät poltettiin roviolla ja syytettiin noituudesta.

Totuus on kuitenkin että herrakansa ei pidä yksineläjistä koska silloinhan ei tule lisää orjia heidän ja sukujensa kyykytettäväksi. Maailma on saatanan hallussa ja tulee aina olemaan.

1Äänestä

Miksi täältä muuten poistettiin kirjoitukset joissa ensin haukuttiin pornon katselijoita ja kehoitettiin menemään vankimielisairaalaan.

Ei muuten mutta kun ne poistettiin heti kun tuli vastalause siitä miten rippikoulussa isosena toimiva ja uskovaisten piireissä toimiva salakuljetti pornolehtiä kotiin ja haukkui tavallisen näköisiä naisia rumiksi heidän selkänsä takana mutta oli kuitenkin suosittu tyttöjen keskuudesssa ja muutenkin 9 keskiarvon omaava ja hyvä urheilussa.

Miksiköhän häntä ei kehoitettu menemään vankimielisairaalaan vaan oli tosiaan suosittu? Osaisiko joku vastata tähän vaikkapa hän joka viestit poisti?

Vai aiotko vain poistaa tämänkin viestin?

Äänestä
  • Niin niitä tuomioita jaellaan luulon perusteella ei tiedon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunnenhänettöistä kirjoitti:

omissa harhoissaan. Nostaen itseään jotta kestää. Muista kirjoitellen vähätellen varsinkin naisesta. Välillä kirjoittaa myös naisena. Suomalainen yhteiskunta kun ei voi puuttua vaikka tietää henkilön pahat ongelmat. Tarkkailkaa naapureitanne. Kun mies luikkii autolle eikä koskaan näy naista tai perhettä. Kysykää miten menee. Hän ei halua että häneen kiinnitetään huomiota, koska silloin totuus tulisi esille. PAlsta on hyvä paikka nostaa huono itsetuntoa yksinäisen miehen kurjaa elämää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu