Eli paljonko tarjosit alle pyynnin, niin että myyjä hyväksyi tarjouksen.
Paljonko alle pyyntihinnan olette saaneet ostettua...
Ostaja
112038
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
-70%
Ootko katkera jostain vai, mikä mättää.
Wanha pankkiraha järjestää laman kun kinkut on kypsiä ja pistää puimurin käyntiin.
Vai jopa tämän hetkinen rommaus? Aika kova tiputus pyyntihinnasta? Myyjällä kahden asunnon loukku?
Just joo, ja serkullesi suorastaan maksettiin siitä että suostui ottamaan upouuden rivarin asunnon vastaan. Ei maksanut senttiäkään, päinvastoin myyjä hädissään pyysi ja rukoili että ota ilmatteeksi että pääsen eroon. Se rommaus nääs.
osakehuneistosta 75000e pyynti 78000e.jklässä myydään osa pyyntihinnallakin,ei ole paljon tinkimistä.
Jos pyynnistä ei saa kuin 4% pois. Väh.15% lähtee, jopa 25%.
Wanha pankkiraha järjestää laman kun kinkut on kypsiä ja pistää puimurin käyntiin.
eihän sitä suotta aiheuttamaan pahaa mieltä myyjälle,kumpikin oltiin tyytyväisiä kauppaan. mistä 75000e asunnosta lähtee 25%hinnasta pois.voin ostaa useammankin,jos ei ole alunperin ylihinnoiteltu.
Kun ostimme talon saimme 5% pudotettua. Kun möimme oman rivitalomme, ei tarvinnut pudottaa yhtään. Nyt mietityttää, että oiskohan pitänyt pyytää vielä enemmän. Vai osattiinko tosiaan pyytää just oikea summa. Ehkä on hyvä näin.
Pyynti oli vähän yli 214000€. Pitkän väännön jälkeen hinnaksi asettui 199000€.