Onko kenellekään teistä tullut soittoja 020-alkuisista numerosta. (kolme viimeistä numeroa vaihtelee) Itselleni tulee joka päivä ainakin pari. Kun vastaan, niin puhelu katkaistaan. 020-aluisista numeroista on tullut soittoyrityksiä myös useille ystävillenikin. Onkohan kysymyksessä jälleen kerran joku rahastusyritys. Eli, jos kyseiseen numeroon menee soittamaan takaisin se maksaa enempi kuin hunajaa... Voi voi tätä yhteiskuntaa!
Häirikkösoittaja vai mikä?
3
1325
Vastaukset
- mä.
Minulle myös. Olikin sitten äitini työnumero. 020-numerot ovat yleensä pörssinoteerattujen yritysten varaamia numeroita. Kerran tuli myös työhaastattelupyyntö 020-alkuisesta numerosta (toinen yritys, ei pörssinoteerattu).
Normaali lankalinja, normaali ppm.- Manx
Paskat se pörssinoteeraus mitenkään liity puhelinnumeroon. 020-alkuisia numeroita nyt on yleensä suuremmilla firmoilla tai yhtä hyvin julkisella puolella varsinkin jos toimipaikkoja on eri puolella maata. Ei siis tarvita eri suuntanumeroa joka toimipaikkaan.
- Abe
Moi,
on tullut minullekin useita kevään aikana. Nyt osaan jo olla vastaamatta. Kiinnostaisi kyllä tietää, kuka/mikä on tämän terrorin takana. Minulle on soitettu numeroista 020-7292XXX.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006404
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869