Audi A4 myynti lopetettu.

ihmettelevä

Näin ainakin voi päätellä siitä, että hinnastoa mallille ei ole ollut enää pitkään aikaan. Vaikka hinnat ovat monilla muuttuneetkin mittaustapa muutoksen jälkeen, niin kyllä niistä hinnat löytyy, jopa vanhalla ja uudella mittaustavalla.

Hankintaan oli tulossa, mutta eipähän tarvitse enää miettiä, onhan noita muitakin merkkejä. Audilta ei itselleni muuta löydy, A3 liian pieni ja A6 liian kallis, koska joudun ostamaan auton aina uutena valtavien ajosuoritteiden takia.

9

421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Llkjhh

      Ei kannata Audin romua ostaa.

    • Preemijumi

      Saksassa A4 dieselin myynti on käytännössä jo loppunut. Eivät saa päästöjä hallintaan. Paha juttu preemijumimerkille.

      • SDIpower2katilla

        Eikö ne läpi saataisi, kun tehot tiputettaisiin 90hv, sinne missä se oli 20 vuotta sitten. Voisi öljytkin pysyä paremmin sisällä.


      • eikuntienpäälle
        SDIpower2katilla kirjoitti:

        Eikö ne läpi saataisi, kun tehot tiputettaisiin 90hv, sinne missä se oli 20 vuotta sitten. Voisi öljytkin pysyä paremmin sisällä.

        No en yt jaksa uskoa, että se tehoista on kiinni. Myydyin Diesel on 2.0 ltr 150 hv. Samaahan nuo Volkkarit, ja konsernin muut merkit myy täysillä, myöskin muiden merkkien myydyimpiä ovat juuri nuo n. 150 hv mallit, eikä väännöissäkään mitään suuria eroja ole.

        Sinällään sääli, koska nämä Audit, Volkkarit ja Skodat ovat ehdottomasti parhaita ajaa, kun joudutaan ajamaan pitkää matkaa. Itse ajan kuukaudessa tuhansia kilometrejä, eli yli 6000 km. Ja vuosien varrella on miltei kaikkia ajettu ja aina vaan ne nämä Vag/Das konsernin autot voiton vie omissa vertailuissani, kuten myös ammattilaisten tekemissä vertailuissa.


      • Eiooniikuennen

        Tuohon ajettavuuteen niin itsellä parin audin jälkeen vaihtui merkki lexukseksi.
        Jotenkin lexus vaan tuntui paremmalta.


      • oiaikojaoitapoja
        Eiooniikuennen kirjoitti:

        Tuohon ajettavuuteen niin itsellä parin audin jälkeen vaihtui merkki lexukseksi.
        Jotenkin lexus vaan tuntui paremmalta.

        Pitihän tänne saksalaisten premium sivuille taas tuhnuteron työntää nokkansa itäautoineen.


    • fffdwdww

      Audi on huono ajettava.

      • Jari121

        Audissa on mutteriohjaus.


      • eiksje
        Jari121 kirjoitti:

        Audissa on mutteriohjaus.

        Mutteri sulla on perseessäsi.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      78
      5236
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      118
      3608
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      40
      3466
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      51
      3064
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2778
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2309
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      24
      2101
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      199
      2000
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      419
      1638
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1578
    Aihe