Kaupungin uusia tuhlauskohteita ?

Mites vähään aikaan ei ole kerrottu suuremmista palkoista tai uusista tarpeettomista ja kalleista taloista ?

Onko asiat hoidettu kaikessa hiljaisuudessa ettei ala köyhät asiasta valittamaan eikä niitä jaksaisi kuunnella ?
10757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

OOPPERATALOA !

Äänestä
  • uus 18-reikänen kenttä pitäis ehottomasti saada tänne ja heti. Monet päivänukkuja-valtuutetut eivät vaan tajuu Sippulanniemessä että golf-kentän nurtsi rehottaa ilman kallista ja työvoimaa sitovaa lisälannoitustakin kun golffareitten urea poistaa ravinnepuutokset. http://koti.mbnet.fi/maajussi/juhannus2002/im001075.jpg

    Äänestä

Tarpeettomia kalliita taloja tai korkeita palkkoja ei ole olemassakaan, on vain helvetin kateellisia ihmisiä, jotka jaksaa pitää meteliä tollaisesta.
Hankkikaa elämä tai kunnon työpaikka!

Äänestä
  • Mitään tekemättä istut niin me vähän ollaan mietitty että jos sä ottaisit vihdoin itsesi mieheksi ja itse menisit töihin paskanjauhamisen sijaan.

    Äänestä

Eikös ne jotakin paikallisliikenteen terminaalia suunnittele niille molemmille linja-auton käyttäjälle?

Äänestä
  • samalla kun jonkin ihmeen keskusliikenneaseman teki ? miksi ei ?

    Äänestä

Mäkihyppääjät joutuvat hyppäämään Laajavuoressa tuulen ja tuiskun armoilla.

Jos Laajavuoreen rakennettaisiin mäkihyppyhalli, niin sekä hyppääjillä että yleisöllä olisi paljon kivempaa.

Ehdotan kaupungin seuraavaan budjettiin määrärahaa Laajavuoren mäkihyyppyhallin rakentamiseksi.

Äänestä

Miten olisi maailman korkein rakennus Jyväskylään? Mainetta tulisi.

Äänestä
  • sellanen parikymmenkerroksinen. taulumäen kirkon vieressä olisi vielä parempi paikka. siitä saisi kokonaiskuvan kaupungista. siinä on sellasta tyhjää tilaakin vieressä ja toisella puolella tietäkin.

    Äänestä

Katoavat jo varmaan matkalla jonnekin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kumma juttu kirjoitti:

Mites vähään aikaan ei ole kerrottu suuremmista palkoista tai uusista tarpeettomista ja kalleista taloista ?

Onko asiat hoidettu kaikessa hiljaisuudessa ettei ala köyhät asiasta valittamaan eikä niitä jaksaisi kuunnella ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu