Eilisiltana oli tosi hieno Toivon konsertti teeveessä syöpäpotilaille.
Minäkin annoin elinikäisen Toivoni syöpäpotilaille.
Palstalaiset antakaa tekin Toivoa syöpäpotilaille!
Toivoa tarvitaan syövän hoidossa, sillä vain vain vajaa 70 prossaa selviää syöpähoidoista.
Yli 30 prossaa syöpäpotilaista kuolee hoitoihin.
Toivoa tarvitaan.
Minäkin annoin elinikäisen Toivoni syöpäpotilaille.
Palstalaiset antakaa tekin Toivoa syöpäpotilaille!
Toivoa tarvitaan syövän hoidossa, sillä vain vain vajaa 70 prossaa selviää syöpähoidoista.
Yli 30 prossaa syöpäpotilaista kuolee hoitoihin.
Toivoa tarvitaan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Voi, voi, voi, tuota Inkeroisten Toivoo !
Inkeroisten Toivo on ihan Toivoton tapaus !
Syöpäpotilaatko ne kerätyt rahat sai?
Rahojen tarkoituksena on korjailla tiedettä. Tähän saakka syöpätilastot korjailujen jälkeen ovat kasvaneet ennen näkemättömiin mittoihin.
Nyt kiistelläänkin siitä, ketkä sairastuneita saavat hoitaa, ja mitä oikeuksia sairastuneella on itsensä suhteen vai onko mitään. Tähän nähden syöpätilastojen kasvulla tuskin merkitystä on, kunhan ajan kuluksi tuotakin arvuutellaan.
Syöpäkasvainten syitä pohdittaessa on jo tarkoin rajattu, mistä niitä on lupa hakea. Ketkä tahansa eivät voi olla syypäitä.
"Syöpäpotilaatko ne kerätyt rahat sai? "
Väärin ajateltu!
Lääketehtaat saavat kaikki rahat.
Kehittelevät uusia kalliita lääkkeitä, joista tuskin mitään hyötyä, mutta maksavat maltaita potilaille.
Televisiossa hiljattain pyöri brittitrilleri ”Trust me”, jossa roolinimeltään Ally Sutton valelääkärinä koetti selvitellä tunteitaan. Tosielämässäkin tällainen trilleri pyörii sairaaloissamme, joissa roolinsa suorittajat koettavat selviytyä tehtävistään siellä. Usein rooli jääkin päälle, vaikka järki sanoisi, että jotain muutakin tässä täytyy olla.
TOIVOSSA ON TOSI HYVÄ ELÄÄ!
Meillä on toivoa, niin kauan, kun on toivoa!!!!!!!!??????????äääääääää
Kiitos konsertista!
Olen potilas syöpä!