Mitenhän tuohon hybridi aurikseen kytketään lisävalot kun akku on peräkontissa saako sieltä konehuoneesta jostakin virtaa ottaa???
Aurikseen lisävaloasennus
Tojotero
11276
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei kannata Toyotan sähköihin liittää mitää lisää, sotkee koko heikon sähköjärjestelmän.
Toyotaa pilkkaavan trollin aloitus ja hänen vastauksensa omaan kysymykseensä.
Oikea vastaus:
Auriksessa on huippuhyvät ja kirkkaat lähi- ja kaukovalot, joten Auris ei tarvitse lisävaloja. Lisävaloja tarvitaan vain ja ainoastaan silloin jos Auriksen omistaa itsetunnioton koulukiusattu kolmekymppinen pikkupoika.
Kyllä niillä vakiovaloilla näkee körötellä jonon keulilla 70 ihan mainiosti..
Sähköä saat esimerkiksi siitä liitimeltä, mihin käynnistyskaapelin voisi tarvittaessa liittää.
http://www.fintoys.net keskustelufoorumissa vierasalueella on kyseisestä asiasta juttua.
On siellä konehuoneessa paikka mistä ottaa virtaa.siitä mihin voi antaa lisävirtaa..katso vaikka ohjekirjasta niin löydät.
Miksi pitää lisävaloja asentaa, onko alkuperäiset niin surkeat vai miksi.
Tyhmä kysymys..eikö lisävalot laiteta että näkee paremmin.harvassa autossa kuitenkaa niiiin hyvät omat valot,etteikö lisävaloille olisi tarvista.
Valot on kyllä ihan ok.. Mutta kun asustelee korvessa niin lisävalot tulee tarpeeseen
kyllä auris tojotaan pitää lisä valot saada niin!!!!!!! näkee sitte paremmin pimiässä ja voi vilkutella yli nopeutta kaahaileville pieni munasille merssu pemari ja audi kuski nymfeille!!!!!!!! nin että oppivat ajamaan tie liikenne lain mukaan!!!!!!!
Eikai ne opi koskaan??
On se vaan niin hianoo ku turbo vinkuu ja vatsanpohjaa kutittaa kiihdytellessä