Kaikkihan me tiedetään, että Merikarvialla on erikoista porukkaa, mutta tähän mennessä ei ole tullut esille meihin muihin viattomiin ihmisiin kohdistuvaan pahantahtoisuutta esiin.
Nyt täällä elää kaikessa rauhassa joku todella häiriintynyt yksilö joka tilaisuuden tullen tunkee neuloja ruokiin joita kaupasta ostamme.
Kun nyt kaupoilla käsittääkseni on valvontakamerat aina kehissä, niin eiköhän tekijä saada selville jos vain käytetään ammattitaitoista ihmistä joka pystyy videonauhoilta päättelemään kuka on se, joka näitä neuloja ruokiin tunkee.
Kun kerran näistä mitä ilmeisimmin on olemassa videovalvontatallenteita, niin ei luulisi olevan isokaan homma nykypäivänä napata kyseisenlaista rikosta suorittavaa.
Jos ei onnistu, niin kyse on mitä ilmeisimmin resurssikysymys. Tarttee tapahtua jotain todella pahaa ja isoa ennenkuin irtoaa poliisivoimia tätä tutkimaan.
No mutta ei hätää. Tämäntyyppisiä rikoksia tehtailee yleensä niin totaalisen sairas ihminen, ettei lopeta ennenkuin jää kiinni.
Merikarvian neulat!
13
525
Vastaukset
- AlNedre
Eihän Merikarvialla uskalla syödä kuin fakiirit kun siellä on ruoka neulapitoista. Luin kyllä että olisi saatu kiinni joku kuusvitonen äijä neulanpistoista, voisi tälläisen ukon istuttaa neulatyynyn päälle.
- Numero29
Ainedre anna linkki artikkeliin kiitos.
- KKaupanVäiski
Kertokaa merikarvialaisille narkeille että neulat kuuluu pistää heihin itseensä eikä makkaroihin tai pulliin!
- ALNedre
uutiset
Neulasabotaasista epäilty tunnusti tekonsa
7.11.2018 15.43 – Päivitetty 15.53
Kristiina Dyer
Neulasabotaasista epäilty on tunnustanut tekonsa.
–Hän on tunnustanut laittaneensa kolme ompelukoneen neulaa elintarvikkeisiin merikarvialaisissa kaupoissa, tutkinnanjohtaja Jouni Uusitalo kertoo.
1950-luvulla syntynyt merikarvialainen mieshenkilö vaikuttaa poliisin mukaan mielenterveydeltään normaalilta.
–Meillä on mahdollisuus pitää hänet pidätettynä huomiseen puoleen päivään saakka. Parhaillaan pohdimme, mitä hänen kanssaan teemme. Hän ei vaikuta erityisen vaaralliselta. Tietysti kauppojen asiakkaiden on varmuuden vuoksi jatkossakin syytä olla tarkkana elintarvikkeita ostaessaan, Uusitalo pohtii.
Kankaanpään poliisi pidätti kauppojen neulasabotaasista epäillyn henkilön maanantaina. Poliisi kuulusteli epäiltyä tiistaina ja keskiviikkona. Tapauksia tutkittiin törkeän pahoinpitelyn yrityksenä.
(Hmmm....normaalilta vaikuttava merikarvialainen.....) - Jatkossakoeivaaraaenää
Kukas tää välkky jantteri on
- Mettäläiset
Olisiko paree että jatkatte sitä perinnettä, elikkä keitätte pontikkaa ja makaatte ja piereskelette pirteissänne, ettekä mene ihmistenilmoille.
- ALNedre
Viimeisimmän tiedon mukaan neulamestari on päästetty vapaaksi ja oli hän poliiseille kertonut olleensa pitkästynyt elämäänsä ja hakenut jännitystä arkeen tökkimällä neuloja elintarvikkeisiin.
- NuorisoetsiväSiikainen
Ostakaa sille ydinfyysikolle ompelukone..
- Mäenpäällätuulee
Katse Satamaan päin, siellä ollaan nyt myrskynsilmässä...
- isopurkki
Nämä tekijät ovat joutuneet todennäköisesti yhteiskunnan valtarakenteissa olevien häiriintyneitten henkilöiden uhreiksi. Ovat sitten itse muuttuneet häiriintyneiksi. Mites vaikka jos lääkäri on tappanut isän törkeällä hoitovirheellä ja päässyt kuin koira veräjästä tai sakoilla? Tai psykiatri on vetänyt hatusta diagnoosejaan ja et pääse mihinkään töihin? Kelat, verottajat ja ties ketkä karhunneet viimeisiä pennosia? Sukulainen karkotettu ja joutunut ammutuksi Irakissa ja itse saanut saman päätöksen? Lapsi otettu huostaan ties minkälaisin perustein?
Näin se häiriintyneitten ihmisten tuottaminen jatkuu.- Anonyymi
Tuollaiset jätkät saisi pistää 200 gramman sikanautapurkkeihin, ja syöttää sioille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuollaiset jätkät saisi pistää 200 gramman sikanautapurkkeihin, ja syöttää sioille.
Nämä häiriintyneet ovat juuri yhteiskunnan siat, kaupunkien johtajat ja politiikan henkilöt, neuvokset ja muut roistot.
Suomi on hallitusta myöden korruptoitunut. Oikeuskanslia on kuin veikkauksen toimipiste korona-aikaan. Tulee tuloksia mitä milloinkin, mutta milloinkaan et näe etkä saa tietää kuka tarkastaa lipukkeesi. Sielläkin on kommunisti vastaanottamassa postisi, ja pitää huolen ettei se pääse milloinkaan oikeaan lainmukaiseen käsittelyyn, vaan hän toimittaa sen sivuhuoneeseen, jossa kovapalkkainen isänmaanpetturi käyttää varastamaansa valtion leimasinta pestessään aateveljien rikoksia.
Nimitys neuvos on muuten kommunistien oma sisäpiiriylennys, johdentuu heidän punaisen paratiisinsa neuvostoliiton alkukirjaimista.
- Anonyymi
Tämä Herra onkin KARVIASTA tänne tullut..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2266987Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p3334899"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1483683Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1193499Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m723438Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi542930Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2702759Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.842480- 252396
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1081975