Torvensoittaja Hirsrjärven rannalta tekee epärehellistä kauppaa. Myi vuotavan veneen. Aina oon pitäny venekauppaa luottokauppana, vanha ok, mutta pitäis sen sentään pitää vettä. Kehuu myyneensä paljon veneitä, oletko joutunut uhriksi?
Epärehellistä venekauppaa
5
382
Vastaukset
- Tarkkaäijä
Juu olen häneltä monta venettä ostanut, ja kaikki ovat nyt Rantatuvan kohdalla joen pohjassa. Hyvä se on kauppamies!
- Kuppaaja
Juu, kiitos, ja vielä on ollut kunnallisvaaleissa ehdokkaana. Kait hoitaisi veronmaksajien rahaa samalla tavalla, rahat pois raihnaisilta, vaikka pohjaan mentäs.
- Petoksenuhri
Kuppaaja kirjoitti:
Juu, kiitos, ja vielä on ollut kunnallisvaaleissa ehdokkaana. Kait hoitaisi veronmaksajien rahaa samalla tavalla, rahat pois raihnaisilta, vaikka pohjaan mentäs.
Juu, kyllä, sama tyyppi. Suu käy kuin papupata (sopii siis politiikkaan), pääosin sieltä tulee pelkkää sontaa. Haluaisitko, että verorahojesi käytöstä päättää em.henkilö? Kertoi myyneensä tänä vuonna ainakin q0 venettä, onkohan niistä yhtään ollut vettäpitävää.
- KokemuksestaOppinut
Kuiva lankuista rakennettu puuvene tai laiva vuotaa aina. Pitää kostuttaa jo maalla ja laskea veteen hitaasti ja hallitusti ja antaa saumojen turvota kiinni.
- Petoksenuhri
Oli kyllä alumiinivene .. ..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1298795Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735204Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras263496- 362414
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1271714- 621647
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2051491Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381377Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi601139- 231101