Epärehellistä venekauppaa

Petoksenuhri

Torvensoittaja Hirsrjärven rannalta tekee epärehellistä kauppaa. Myi vuotavan veneen. Aina oon pitäny venekauppaa luottokauppana, vanha ok, mutta pitäis sen sentään pitää vettä. Kehuu myyneensä paljon veneitä, oletko joutunut uhriksi?

5

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkkaäijä

      Juu olen häneltä monta venettä ostanut, ja kaikki ovat nyt Rantatuvan kohdalla joen pohjassa. Hyvä se on kauppamies!

      • Kuppaaja

        Juu, kiitos, ja vielä on ollut kunnallisvaaleissa ehdokkaana. Kait hoitaisi veronmaksajien rahaa samalla tavalla, rahat pois raihnaisilta, vaikka pohjaan mentäs.


      • Petoksenuhri
        Kuppaaja kirjoitti:

        Juu, kiitos, ja vielä on ollut kunnallisvaaleissa ehdokkaana. Kait hoitaisi veronmaksajien rahaa samalla tavalla, rahat pois raihnaisilta, vaikka pohjaan mentäs.

        Juu, kyllä, sama tyyppi. Suu käy kuin papupata (sopii siis politiikkaan), pääosin sieltä tulee pelkkää sontaa. Haluaisitko, että verorahojesi käytöstä päättää em.henkilö? Kertoi myyneensä tänä vuonna ainakin q0 venettä, onkohan niistä yhtään ollut vettäpitävää.


    • KokemuksestaOppinut

      Kuiva lankuista rakennettu puuvene tai laiva vuotaa aina. Pitää kostuttaa jo maalla ja laskea veteen hitaasti ja hallitusti ja antaa saumojen turvota kiinni.

      • Petoksenuhri

        Oli kyllä alumiinivene .. ..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      16
      8595
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      27
      5392
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      106
      4133
    4. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      18
      3330
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      97
      3229
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      55
      3099
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      2807
    8. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      48
      2759
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      2230
    10. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta

      Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää
      Tv-sarjat
      9
      2075
    Aihe