Hyvää yötä.
Monesti minä öisinkin herätessäni kaipaan sinua vierelleni...
Pahoillani siitä, että meni kuten meni.. kauanhan siitä jo on.. silti.
Tule minua joskus jossain vastaan, pysähdy hetkeksi juttelemaan.
Rakastan sinua kultamuru. Rakastan aina.
Monesti minä öisinkin herätessäni kaipaan sinua vierelleni...
Pahoillani siitä, että meni kuten meni.. kauanhan siitä jo on.. silti.
Tule minua joskus jossain vastaan, pysähdy hetkeksi juttelemaan.
Rakastan sinua kultamuru. Rakastan aina.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Onneksi ei tarvii höpötellä tänne tämmöstä, kun ihmiseen voi olla yhteydessä muutenkin:)
Samaa mieltä kanssasi, hyvää yötä ja kauniita unia!
Näytät silti viihtyvän hyvin palstalla! Hahhahhaa!
kuka se porot vei ja poromerkinkin.. vastaa kysynykseen reilusti, älä ole tyhmä.
Meneekö mieheltä msisrlle
Meneekö kelle källi
Levollisia unia.
Kaikesta huolimatta.
<3
Kiitos samoin. Öitä
Samoin S-naiselle, mutta totuus on että hän on jo jatkanut matkaa. :D
Kuka on tämä S-nainen.
Jonkinlainen läheisyys olisi mukavaa jo tutun ihmisen kanssa, mutta hän ei taida sellaista kaivata, eikä nuorempikaan.
Montakos ämmää sullakin on yhtäaikaa? En ihmettele yhtään, miksi sua
Vit vitja ei voi puhua???? :S ahdistaa...
siinä taitaa olla se ylitsepääsemätön ongelma, mutta olisi kivaa edes jollain lailla pitää hyvänä
Kyllä minä yritin aikoinaan kovasti puhua, pyysin ja kyselin mutta vastassa oli pelkkä hiljaisuus.
Oon oppinut elämään näin. Se on sellaista aaltoliikkeettä ikävän kanssa. Aina se on. Mutta pitkä aika tehnyt jo tehtävänsä: olkoon sitten näin, ei jaksa enää seinää kohti juosta, sehän sattuu -You know.
Mielessäni kelailen menneitä, mitäpä niistä sitten. Enemmän sitä, mikä sattui ja tuotti tuskaa. Hänellekin? En tiedä. Hän oli vain. Paitsi se viimeisin kerta, se oli "outo", siinä yhtä aikaa oli eniten ja puuttui eniten.
En unohda ikinä. Olin pienen hetken onnellisin.
Et ole tainnut olla oikeassa suhteessa ensinkään kyseisen ihmisen kanssa. Itse en vaivautuisi kaipaamaan ihmistä monta vuotta täällä, jonka kanssa ei ole ollut mitään oikeaa ja pitkäkestoisempaa suhdetta ja jota ei tunne ensinkään.
??
Melkoinen päätelmä 👍
En tunne sinua. Ei ole mitään tarvetta vastata enempää.
Sori, kun osuin asin ytimeen.
Aika kauas siitä.
Sori vain.
Aattelepas millaiset päätelmät vedät muutamasta lauseesta. Se kertoo sinusta, sinun kokemuksista. Ei minusta.
Sä et itse vain kestä sitä, kun minä tulkitsin tekstisi noin ja nyt väännät olematonta suhdettasi minun kokemuksiksi. Onko sulla jokin häikkä itsesi kanssa?
Niin juuri -tulkitsit. Miksi tämä aloitus herätti negaatioita sinussa? Ei se sinua koske. Minua sinä et tunne.
Mites sä itse sitten tulkitsisit tuon?
Aloittaja on oikeassa. Et tiedä muutaman rivin jälkeen hänestä vielä mitään, joten peilaat omia kokemuksiasi ainoastaan.