DVD katseluohjelma netistä?

Saako netistä jostain ladattua DVD:n katseluohjelman koneelle? Ostin DVD aseman koneelle bdogista ja mukana ei tullut mitään katseluohjelmaa.
Ps. en todellakaan ole tietokone-ekspertti;)
4801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos koneessasi on Windows, siinä on joko asennettuna tai sitten voit netistä (http://www.microsoft.com) ladata itsellesi Windows Media Player:in ilmaiseksi. Sillä onnistuu DVD:n katselu oikein hyvin.

Äänestä
  • Ei mediaplayer osaa näyttää dvd-leffoja jollei koneelle ole asenettu jonkin ulkopuolisen toimittamaa dvd-katselu ohjelmaa

    Äänestä

  • pekka kirjoitti:

    Ei mediaplayer osaa näyttää dvd-leffoja jollei koneelle ole asenettu jonkin ulkopuolisen toimittamaa dvd-katselu ohjelmaa

    yritäppä vaikka mennä http://wwww.download.com ja sieltä hakea vlc media player... se on paras

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö kirjoitti:

Saako netistä jostain ladattua DVD:n katseluohjelman koneelle? Ostin DVD aseman koneelle bdogista ja mukana ei tullut mitään katseluohjelmaa.
Ps. en todellakaan ole tietokone-ekspertti;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu