Tuo tahallinen tappaminen on niin kauheata!
En pysty sopeutumaan siihen.
"Vuosi ja 7 kuukautta sitten Jeannette soitti Ebba-tyttärelleen ja sopi näkemisestä – ”30 sekuntia myöhemmin tapahtuu pahin asia, jonka vanhempi voi kohdata”
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005890264.html
En pysty sopeutumaan siihen.
"Vuosi ja 7 kuukautta sitten Jeannette soitti Ebba-tyttärelleen ja sopi näkemisestä – ”30 sekuntia myöhemmin tapahtuu pahin asia, jonka vanhempi voi kohdata”
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005890264.html
Vastaukset 11
Vanhimmat
Minä olen ahdistunut jo suoli24:stä. Ihan kuin täällä suolessa olisi syöpä vaan se on tämän yhtiön liikeidea. Tämän nimeksi pitäisi muutta America24.
(Minusta voisi ylen muuttaa tuoksi America 24 muutamaksi seuraavaksi päiväksi,
ihan kuin maailmassa ei muuta tapahtuisi kuin vain ko vaalit.
Tämän kommentin laitan sulkuihin, kun ei liity mitenkään aloitukseen.)
Ylen ohjelma ei yritä tietentahtoen olla ilkeä ja alatyylinen. Yle on asiallinen. Tämä ei. Usealla palstalla edelleen pahempi.
Jemenissä kuolee joka kymmenes minuutti lapsi, ymmärrän sen jokainen turha epäoikeudenmukainen kuolema koskettaa, mutta maailmalle ei voi mitään.
Syyrian sotaa ei saada loppumaan, koska Venäjä Venäjä Venäjä...
kertoo jotain siitä ihmisestä ja siitä kansasta,
josta hän tulee.
Maailmani muuttui päälle 60 vuotta sitten kun synnyin.
Piti alkaa elämään.
Olet nuori, minä kohta 70 vuotias.
Isän ja äidin rakkauden hedelmä etenkin isän.
En enää lue näitä tarinoita, jotka pyörivät netissä. Ne ovat tunnevyöryllä väritettyjä. Herkkä ihminen eläytyy tarinoihin ja tuntee ahdistusta. Lopeta kauheuksissa rypeminen. Elämästä on kirjoitettu hyviäkin tarinoita.
Onko Suomi turvallinen maa irakilaisille? Poliisin etsimä mies löytyi ilman päätä
Trumpin ministerit kieli keskellä suuta milloin tulee potkut.