6 paivan kiskonnasta surkea olo

Viinimiesvm68

Lomalla vedetty lahinna viinia ja olutta 6 paivaa aamusta iltaan. Homma alkoi viime viikonloppuna suht rauhallisesti. Sunnuntaista asti oltu yksin kotona ja aamuisin aina ensin viinia jotta herailee. Sitten olutta pitkin paivaa. Eilen aloitin jo aamuviidelta, mutta pistin pelin poikki iltapaivalla. Sankyyn seitsemalt, missa vietetty lahes 24 tuntia. Vatsaan sattuu, pienikin liike lahes ylimainen ja paassa heittaa. Tallaisia putkia oli aikoinaan lahes kerran kuussa. Nyt taman vuoden eka ja vihoviimeinen. Sohvalla yritan syoda banaania, saa nahda tuleeko ylos. Kadet vispaa kunnolla.

5

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suosittelija

      Olethan muistanut noudattaa lääkärien suositusta? 17 alkoholiannosta vuorokaudessa on virallinen suositus, ei enempää eikä vähempää.

    • kysynvaaan

      Jos käet vispaa noin kamalasti miten tänne kirjoittaa pystyy?
      Mullakin viikon putki ja vitutus, kämppä sekaisin ja rahat menny, mut tää on tuttu juttu jo.

      • Anonyymi

        Onks tää sit se sun juttus vai?


    • Anonyymi

      6:n viikon kiskonnasta 2 viikkoa kestävä, hutera olo. Toistuu vuosittain kahdesti. Keväisin ja syksyisin.
      Kuuri halpenee hiljalleen koska vuosien myötä tarvittavien ainesten tislattu osuus pienenee ja kokonaisnestemäärä vähenee.
      Maksan ALAT lukema herjaa muutaman viikon lopettamisen jälkeen.

    • Anonyymi

      Kaupassa kaksi edellä ollutta osti olutta reippaamman puoleisesti. Itse ollut kuivin suin 37-päivää kun ajokortti vietiin lääkärin lausuntoon vedoten. Kuivasta suusta huolimatta väsyttää, ei edes jaksa puhua työstä. Taitaapi olla lääkityksellä jotakin osaa asiaan. Lääkärin mukaan minulla on alkoholiriippuvuus. Eihän täällä ole edes tyhjiä tölkkejä ollut kuukauteen. Tarvitsen kuulemma monimuotoista kuntoutusta. Tuossa kauppareissut tehnyt kävellen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      223
      4111
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2593
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      913
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      896
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      891
    Aihe