Paraneeko olo?

Näitä palstoja lukiessa tulee mieleen kysymyksiä: Paraneeko olo, kun nimettömänä saa haukkua nimeltä tunnettua ihmistä? Jatkokysymys: Meissä kaikissa on jotain moitittavaa. Parsntaisitko tapasi, jos me ruvettaisiin sinua nimimerkin takaa sättimään sinua?
En odota kehuja.
10583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Älä lue juttuja

Äänestä

On selvää, ettei tällaisia palstoja olisi, jos omalla nimellä kirjoitaminen olisi pakollista. Nurkan takaa on tosi helppo sivaltaa pirullisesti asiallisesta asiastakin. Haukkuminen, parjaus ja herjaus täyttävät helposti rikolliset tunnusmerkit. Onneksi tälläkin palstalla on Herra tai Rouva "sensuuri", joka siivilöi pahimmat jutut pois, Onneksi sensuuri ilmoittaa, että tässä se oli, mutta tuuli puhalsi sen pois. Toivotan onnea ja menestystä kaikille "palstapelleille" herjojenne ja asiallistenkin kirjoitelmien parissa. Minun ololoni helpottuu aina, kun saan olla näiden palstojen kimpussa ja vaimoni suorastaan ilakoi. kun en näinä palstahetkinäni ole temmeltämässä hänen kimpussaan. Jonnekin nänä änkyräpadot pakkaavat kanavoitumaan...

Äänestä

On se vaan niin hyvä kun täällä varoitetaan huijareista ja varkaista että osaa olla varovainen.

Äänestä

Tärkeintä että täällä varoitetaan sensuroimatta varkaista jotka kiertelee takapihoilla ja kaiken maailman yhdistys huijareista jotka hakee omia etujaan toisten kustannuksella.

Äänestä

kohta on nimes täällä vänkkä

Äänestä

tietääkö miehes sun kirjoittelusta tänne

Äänestä
  • tietää veikkosella ja tykkään lukea täältä ajankohtaisia kommentteja myös

    Äänestä

  • Kaikkihan tietää että saahan tänne kommentoida vapaasti, meillä on sanavapaus.

    Äänestä

pistä jo se läppäri pois

Äänestä

Killalla tuskin menee kummoisesti, näpertely vähenee kun kansa saa oikeaa tietoa..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kysyväeksyy kirjoitti:

Näitä palstoja lukiessa tulee mieleen kysymyksiä: Paraneeko olo, kun nimettömänä saa haukkua nimeltä tunnettua ihmistä? Jatkokysymys: Meissä kaikissa on jotain moitittavaa. Parsntaisitko tapasi, jos me ruvettaisiin sinua nimimerkin takaa sättimään sinua?
En odota kehuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu