Miksen saa vahdettua

Koneeltani, ja puhelimestani alue asetusta, siinä sanotaan vaan aina että USAn n aikavyöhyke, vaikka kieli on muutettu suomeksi, asetusta ei pääse muuttamaan, on harmaana?
Samoin tietokoneeni on Englannissa alkavaan..
3141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sulla on automaattiset haut päällä jolloin ei anna muuttaa

Äänestä

pitää vaihtaa maa-alue eli location. Pelkkä kieli ei riitä.

Äänestä

Kertosit nyt ensin mitkä on järjestelmät ja laitteet?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kananenko kirjoitti:

Koneeltani, ja puhelimestani alue asetusta, siinä sanotaan vaan aina että USAn n aikavyöhyke, vaikka kieli on muutettu suomeksi, asetusta ei pääse muuttamaan, on harmaana?
Samoin tietokoneeni on Englannissa alkavaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu