Kouvolan kaupunginvaltuuston kokous 12.11 klo 17
https://www.kouvola.fi/index/kaupunkijahallinto/paatoksenteko/valtuustoverkossa.html
Sitteppä näette kenen mielestä pitäs koulut lakkauttaa ja kenen mielestä tottien arvon heikentäminen pitää tapahtua niin ettei kukaan osta niitä. Kouvolaa ajetaan alas!
Kouvolan kaupunginvaltuuston kokous 12.11 klo 17
4
250
Vastaukset
- Jarza_72
http://www.suurkouvola.fi/index.php?pageID=4
Suur-Kouvolan sitoutumattomat ainoat, jotka jakaa linkkiä. Ei vissiin muut uskalla, ettei tule huonoa mainosta heidän Eduskunta pyrkimyksilleen. Sinisten touhu on uskomatonta selkärangattomuutta. - SeuraavatVaalitMuistamme
Suur-Kouvolan sitoutumattomia ei kiinnosta hyvien veljien apu, joka johtaa kiitollisuuden velkaan joka jatkuu ja jatkuu.
Erinomaista, että kouvolassa on suoraselkäisiä oppositiopoliitikkoja. Yksi Suninen vastaa kymmentä valtuuston tuppisuuta, joita ryhmissä yritetään masinoida äänestämään pääomien tahtoa.
Kannattaa seurata mm. seuraavien äänestyskäyttäytymistä:
- Helminen
- Larikka
- Nyyperi
- Wall
- Eloranta
- Pakkanen
- Siven
- Karvonen
- Heikari
- Leppänen - kattokaapavain
En käsitä miten voi olla näin hölmöläisiä, kun just on tuotu tietoa epämääräisyyksistä ja asioista mihin ei voi luottaa. Uudelleen asiat olisi pitänyt tarkastella. Ei voi kaikkia kouluja kerralla lakkauttaa. Tästä tulee 100miljoonan show taas veronmaksajien piikkiin.
- Häkkästä
Tämä Kouvolan hölmöily alkaa olla nähty. Ei viitsi enää kouvolalaisena yrittää yhtään edistää. Helpompi vaihtaa maisemaa vaikka orimattilaan. Eiköhän Häkkänen kerää äänipotit kouvolastakin tätä menoa.
Seuraavaksi teatteri sitten. Ei hyvää päivää Kouvola. Mikkelikin alkaa houkutella enemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem933118HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat722395Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k601414Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?901372Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N309843Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696184825Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.10815- 49775
Moottorisahalla kauppaan
Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s9734Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.
Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.142718