Hei, eikös Tallinnassa avattu näin marraskuun alussa uusi ostoskeskus? Joko on kokemuksia jakaa? Mitä jäi mieleen? Onko eroa esim Ulemisten vastaavaan?
Uusi ostoskeskus?
16
2382
Vastaukset
- Kävimmejo5
On kokemuksia.Kävin siellä heti avajaispäivänä.Onhan se upea ja moderni kauppakeskus.Paras kauppa minun mielestäni on lelukauppa, aivan ihania leluja , valtava määrä.Vaatekaupat on pieniä ja niitä on paljon. mutta suurin osa oli minulle outoja merkkejä ( olen nainen) Mutta luksusta löytyy! Ostarin paras paikka minulle oli alhaalla keskellä Selverin ruokakaupan edessä oleva pizza/ sallaatti ravintola Splizzeria ( Suomalainen ketju kai) Oltiin porukalla ystävien kanssa syömässä ja pizzat oli parhaimmat mitä koskaan olen syönyt.Maisteltiin toistemme pizzoja.Salaatti oli myös huippuluokkaa.Alle kympin hinnat! Samasta paikasta saa myös kahvia ja vieressä Fafas ketju, josta saa sitten falafel ja muita terveellisiä annoksia. eli vierekkäin hyvät paikat.Mieleeni jäi myös taiteilija ja harrastus materiaali kauppa Art / hobby alakerrassa myös ei ollut kallis! Kenkäkauppoja oli monta peräkkäin toisessa kerroksessa.Pikkukahviloita löytyi alhaalla ja toisessa kerroksessa ja olihan siellä vielä keskeneräisiä paikkoja en tiedä mitä niihin tulee.Tervemenoa jouluostoksille.Sinne pääsee suoraan oven eteen ratikalla 4 Virun edestä suuntana lentokenttä, poistumis pysäkin nimi on Ulemiste Jaam.
- Kerran.Käynyt
Hirveä rötiskö, en suosittele.
- Kerran.Poikennut
Hirveät hinnat, en suosittele.
- TahvoSuurpea
" On kokemuksia.Kävin siellä heti avajaispäivänä.Onhan se upea ja moderni kauppakeskus"
Hyvä, että vihdoinkin on saatu Tallinnaan edullinen ostoskeskus. Tuosta ilahtuu keskipalkkaa 1320€ ansaitseva virolainen ja varsinkin eläkeläinen, jonka keskimääräinen eläke on 450€.
Nyt jää ylimääräistä rahaa säästöön ja jopa heräteostoksiin.
Taas on Viro edellä Suomea. Sieltä puuttuu vastaavat keitaat.
- poropekat.Lappiin
Hirveitä kommentointeia, en suosittele.
- Hirveetä
Viro on hirveä maa.
- Maksaja
Suomalaisturistien määrä Tallinnassa laskee koko ajan ja noille kauppakeskuksille käy samoin kuin nyt on käynyt jo Kalasataman Redille.
- Kysyväeierehdy
Joo eipä siellä mitään ryntäystä näkynyt. Ei edes takseja ollut pihassa odottamassa.
- Konkurssi.Pesä
Lopettaa kohta, konkurssiin!
- SeAravakasteinen
Käväsin tänään ostarilla. Onhan tuolla jokunen kioski jo avattukin. Joissakin on alennusmyynti jo aloitettu. Raksamiehiä työnsä äärellä enemmän kuin asiakkaita. Trammipysäkki vastapäätä, plussaa tuosta.
- fdsa
Tämä johtuu varmaan siintä että alkoholin hinta virossa on jo sen verran lähellä alkoa että säästö on mitätön
- IhmettelenVaan
fdsa kirjoitti:
Tämä johtuu varmaan siintä että alkoholin hinta virossa on jo sen verran lähellä alkoa että säästö on mitätön
Valtionvarainministeriön trollitko ne täällä kirjoittelevat?
- ihanaa
Ensin menee Redi konkurssiin, sitten ehkä muita.
- Asunvieressa
T1 Mall of Tallinn ostoskeskukseen pääset helposti oven eteen näin:
Jos tulet satamasta, siitä tulee vain bussi nr 2, jään pois pysäkillä _ Laikmaa
se on Virukeskuksen vieressä oleva pysäkki.
Mene vasemmalle ja kadun yli taas vasemmalle ratikkapysäkille.
Kadun kulmasta oikealle, ratikka nr 4 suuntana lentokenttä, eli Lennujaam, jää pois ostoskeskuksen edessä pysäkin nimi on Ulemiste Jaam. Sitten vaan maukkaalle pizzalle Selverin eteen, alakerran keskellä! - Anonyymi
Uusi ostos paikka, oli sitten ulkomailla tai Suomessa osa ihmisistä joille valta on, ovat saaneet luvan liittää vain Lokka leikattu ihon ostos kärryyn jonka pappi joskus yhteen liittänyt ja lakimies erottanut.
Sitä samaa valokuitu uimaranta- Anonyymi
Tekoälyn generoima kommenttiko?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986178KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071808- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068