Teit silloin selväksi ettei meillä voi ikinä mitään olla... ja mä vielä hetken luulin että olin löytänyt jotain mitä olen aina etsinyt :'(
Miksi sinun piti tehdä niin kuin teit?
seonmusertavaa
421323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Oli pakko. Jos mietit niin tiedät
Olen miettinyt ja tullut siihen tulokseen että olet päätellyt asioita tietämättä paremmin.
Niin on varmaan käynyt useasti, eikä mitään pysty selvittämään muuten kuin kasvotusten. Nyt sitten heti yhteyttä ottamaan ja sopimaan tapaamisaikaa.
Sinun mielestä täällä on kaikki Timolta, vaikka tuskin täällä on ikinä ollutkaan
Kuka tämä Timo on, en tunne.
Timohan se siellä itse kirjoittelee.
Niin Tipimäinen nimimerkki tuo Etherätälämpöä.
Tiedämme, että käyt täällä, vaikka kirjoitit:
"En tule koskaan myöntämään että olen täällä
sinua kaivannut."
Etherätälämpöä= tipimäinen nimimerkki
Ei, minusta täällä kaikki eivät todellakaan kirjoita, kuten Timo.
Tarkastelepa palstaa, ja huomaat, että olen tunnistanut
aika harvan kommentin timo-trollailijan kirjoittamaksi.
Et sinäkään herätä minussa lämpöä!
Reppana.
"Tarkastelepa palstaa, ja huomaat, että olen tunnistanut
aika harvan kommentin timo-trollailijan kirjoittamaksi." <----- tämä nauratti todella paljon!!! :'D Ihan joka kerta kun M-nainen-ei-ap-vaan-pa ilmestyy palstalle niin vähintään yhden kirjoituksen hän tunnistaa Timoksi :'D "ei! En tunnistele usein Timoa" Aaaahhahhahahahhh :'D
Väärin olet kuullut.
Miksette miehet korjaa asiaa jos nainen on ymmärtänyt väärin tai jos asia niin on niin onko sitä perusteltu ftf
Yleensä naiset eivät enää siinä vaiheessa kuuntele miehiä, jotka yrittävät kertoa asioiden oikean laidan.
Nimimerkki "Eiolehelppoaollut" kirjoitit:
"Oli pakko. Jos mietit niin tiedät "
Kirjoitat aivan kuin timo-trolli. Minä en kuitenkaan kirjoita nimimerkillä
"seonmusertavaa".
Timon viljelemiä ilmaisuja:
-vaikea tilanne
-vaikeaa on ollut
- en viitsi toistaa itseäni
-näin on näreet
-tiedät kyllä
-jos sinä haluat
-ei vaiska
Ai että ihmisen kirjoitustyylin oppii tunnistamaan.
Ja parasta siinä on, ettei siihen tarvita lainkaan
ALAPÄÄTÄ, vain yläpäätä!
Eiku paranee vaan.
Hyvä kun ei honkiin tai mäntymetsään singahtanut.
Oltiin kerran hämärässä metsässä.
Mulla on ollut vaikeaa... mutta kyllä se tästä. En viitsi toistaa itseäni kuitenkaan. Tiedät kyllä jos sinä haluat.
Aika varmasti tiedän, hiukan tänäänkin "kerroit".
kannattaisko
Niin oltiin,vieläkin ikävöin,haluan sinut. Olet suloista nannaherkkua.3351💞
Minusta siellä oli pimeää.
Olin epävarma sinusta..
Ymmärsit väärin. Koitin suojata itseäni. Ajattelin ettet kuitenkaan halua...
Miksikö? No siksi että tulisi kristallinkirkkaaksi faktaksi se ettet kiinnosta minua edes kaverina!! Kun et sitä itse kerran tajunnut niin pakkohan se tuollaiselle taliaivolle oli sanoa suoraan.
Vähitellen, hyvin hitaasti iski tietoisuus ja todellisuus,
olinkin pilan kohde,
täysin ulkopuolinen jutussamme,
varmaan hän nautti tietäessään
miltä tuntui seurata sähellystään
kuin tuuliviiri kaikkien kanssa,
ehkä se oli sitä hänen itsesuojeluaan.
Kaikesta voi käyttää monenmoisia nimityksiä.
Aina kuvitelma toisesta ihmisestä ei osu oikeaan.
Kannattaa sisäistää semmonen asia että maailma on pullollaan kusipäitä jotka ei välitä höhkäsen pöläystä siitä miltä toisesta ihmisestä tuntuu, selitellä ne osaa kyllä kaiken parhain päin itseensä nähden jos pinteeseen joutuvat ja siihen tilanteeseen et pitää jotakin sanoa mutta mitään merkitystä
sillä ei ole, pääsevät vain eroon hetkellisestä ahdinko tilanteesta ja jatkavat samaan malliin , ketjussa samaisia selittelyitä on nähtävillä ja vielä ihan uppo - oudolle aloittajalle, selittäisivät edes sille kohteelle ketä ovat kohdelleet paskamaisesti mutta eihän niillä siihen tarvetta tunnu olevan.
Huh huh sentään näitä vastaajien koottuja selityksiä, on se niin kovvaa ollut mutta onneksi nyt pääsi täällä seliseliselittelemään tekosiaan, väärään osoitteeseen mutta hälläkö väliä näille luusereille.
Voi surkeutta ihmisten tapoja.
Kaikki jotka tässäkin ketjussa sopertavat että miksi nyt kävi kuinka kävi ja uskovat varmaan ihan tosissaan että kun on selityksen täällä antanut kelle lie niin asia hoituu samalla myös sen ihmisen suhteen kenelle se selitys olisi pelkästään pitänyt antaa mutta kun ollaan mitä ollaan niin tämä on helppoa näille välinpitämättömille vätyksille.
Tässä jälleen yön "kakkalajitelma"
Huiskittu taas sinne ja tänne.
Asiat ovat nyt kunnossa ja kaikilla on
Ja joku idiootti on vielä mennyt peukuttamaan kaikkein paskamaisimpien ihmisten ( miesten ) valikoidut nyyhkytykset.
Lienee kaikkein suurin syy nykyihmisissä oli sitten kyse melkein mistä vaan, oma napa on se mikä on tärkein, toisesta ei välitetä mitään, niin kauan ehkä kun jotakin hyödytään toisesta mutta sitten jää kuin kinnas naulaan. Näkeehän sen vastauksistakin, jos ihmiset välittäisivät toisen ihmisen tunteista ja olosta niin nämä kaikki olisivat kertoneet nuo vastauksensa ihan toiselle henkilölle kuin tuntemattomalle aloittajalle. Nykyihminen on kyyninen ja itsekäs tapaus jolta ei liikene empatiaa muille kuin itselleen.
Näin se on oma totuus on ainoa oikea totuus, erittäin hyvä sanonta eräästä CIA-tarinasta, Robert Ludlumin kirjasta: Kaikki totuus on valhetta.
Niin ellei sitten ole se oma ja ainoa oikea totuus.
Ainakin mielessään joku ihminen ajatuksissaan.
Kyllä kylmää nämä vastaukset "olin epävarma sinusta" ym, eli ajatteleeko ihmiset sen ihan oikeasti oikeuttavan paskamaisen käytöksen toista kohtaan.? Aika vaikea nähdä sellaista oikeana välittämisenä, kyllä tärkeän ihmisen vuoksi pitäisi kyetä luopumaan ylpeydestään. Välittämisen arvoinen ihminen tekee muutakin kuin vain valittelee itsekseen.
En siedä epävarmoja, en mielenterveysongelmaisia, en ihmisiä joilla on heikko ulosanti, vähemmän terävä äly, en siedä laiskuutta, juuri mistään kiinnostumattomuutta, sisällä eläjiä, passiivisuutta, itsesääliä, oma-aloitteettomuutta, empatian puuttumista. Hyvin huuonot hampaat miinusta myös. Vähäinen yli- tai alipaino ei haittaa. Ulkonäkökriteerejä ei ole, ellei sairaalloisuuksiin mennä. Sivistymättömyys ja pinnallisuus kaikkein kamalinta ihmisessä, sekä se että ihminen odottaa jonkun tulevan ja vievän.
Syksyisessä luonnossa kumisaappaat jalassa kulkien käsitellyt samaa asiaa mielen sopukoissa, pääsemättä minkäänlaiseen järjelliseen lopputulokseen, mielessä on vain koko ajan samainen kysymys; miksi.
Saman kysymyksen äärellä.
Olisi kiva joskus saada vastaus tuohon miksi kysymykseen.
Kun suhteessa ei voi olla vain sä ja sun tunteet, on myös se toinen ja hänen tunteensa jotka ovat ihan yhtä tärkeät kuin sun. Aapee tuntuu vain näkevän oikeutettuna omat tunteensa, eikä mieti syitä miksi ei tullut paria.
Halu suojella omaa ja rakkaiden hyvinvointia ihmiseltä, joka oli sekaisin, päihdeongelmainen ja luonteeltaan paska. Siin on syitä tarpeeksi.
Sinä tiedä paskaakaan aloittajan elämässä tapahtuneista asioista, vittumaisuuttasi pelkästään tulet siihen rähjäämään ja haukkumaan, mene muualle ikäväpalstalta ja ala käyttäytyä ihmisiksi.
Sehän tässä onkin... kaikki mikä minuun liittyy oli hänelle yhdentekevää. Miks vitussa toinen vetää asian ihan hirveeks pelleilyks jos toinen yrittää oikeasti tehdäkkin jotain asialle? Tämä on mielestäni aika oleellinen kysymys.... jos sinä olet hän niin näytät jo unohtaneen aika paljon asioita.............................................................