Eläinlääkäri

Huonoin

Kiuruvedellä eläinlääkäri M****
Kyseisellä eläinlääkärillä EI ole minkäänlaisia vuorovaikutustaitoja, ei empatiaa, saati osaamista. Miten sellainen ihminen pystyy työskentelemään eläinten parissa, joka ei tiedä eläimistä mitään. Ei osaa ottaa huomioon eläinten omistajia, puhuu kuin robotti ja tekee työnsä viimeseisen päälle aliarvostetusti. Järkyttävää toimintaa!

16

4203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mertsipoika

      Tähän kaupunkiin ei tule töihin muut kuin sellaiset henkilöt jotka eivät ole maineensa takia muualle päässeet, tämä kaupunki on avohoitokokeilu.

    • notwannabe

      Kyllä se kiuruvetisille junteille välttää.

      • maalaus

        mitkäs hyviä kiuruveteläisii autokorjaamoi?ketäpä suositeltas


      • palvelu

        j.p,aatosähkö,p.piäkkö,uarremaa siinäpä hyvät!sit on kehnoa palvelutaidoilta tökeröö korjuumiästä........!


    • Paikallaan

      Kiuruvedellä on vaan parasta.Jos kutsutaan liian myöhään sille ei kukaan viimekädessä voi mitään.Peiliinkin voi katsoa.

    • tyytyväinenlääkäriin

      En tiedä kuin yhden M lääkärin ja hyvä kuin mikä. Lieneekö joku uusi jota tarkoitat?

    • MiesAittojärveltä

      Minusta M on tuntemistani eläinlääkäreistä mukavin ja ammattitaitoisin. Ei kertakaikkiaan mitään moitteensijaa. Edes laskut ei ahdista kun laadusta on ilo maksaa.

      Ketjun aloittaja on varmaankin joku yksin asuva kissa akka joita on yhtylä puolillaan. Empatialla ole ammattiosaamisen kanssa mitään tekemistä, vai pitäisikö joka perkeleen lopetuspiikin jälkeen katin kuva kainalossa koko kylän vetistellä.
      Eläinten omistajia otetaan huomioon psykiatrisella osastolla.

    • Lehmälääkärit

      Tulihan se sieltä.On olemassa muitakin eläimiä kuin lehmä.Kiuruveden eläinlääkäreiden empatia ja osaaminen rajoittuu lehmään.Isommat rahat liikkuu tiloilla,arvostus sen mukaan.

      • nitrodomus

        Täkäläisille tukiaiskeisareille ei ole olemassa muuta elämää kuin paskan ympärillä pyöriminen, ovat jääneet kehityksessä lapsen asteelle. Siitä johtuen heille ei ole olemassakaan muita eläimiä kuin paskatehtaat eikä heidän mielestään muilla ihmisillä ole muuta virkaa kuin hedän törsäelämänsä rahoittajana toimiminen.


      • Kissanjakoiranomistaja

        Kukahan se lienee jäänyt lapsen asteelle? Kommenttien sisältö paljastaa .


      • Huonoin

        Puhut asiaa lehmälääkärit.


      • yksikaksiaja

        "Riskin myllyyn ja vilkkain markkinoille"! Laittakaa nuorin ja komein hevosmies akanottoon
        etelän markkinoille, niin saatte hyvän ja ammattitaitoisen konitohtorin klinikalle.
        Säästyy aikaa ja löpöä, kun on omalla kylällä ammattilainen ja tulee nekin veroeurot
        köyhään kaupunkiin!


    • pieneläin

      Eipä ole ollut valittamista. On hoitanut pieneläimiä ammattitaitoisesti ja ystävällisesti. Ja saa hoitaa edelleenkin, kun apua tarvitsen.

    • Qyllikki

      Pitää muistaa että körttipitäjässä on vain yksi kriteeri sille että tulee valituksi virkaan, vaikkapa sitten eläinlääkäriksi, ja se on että ei saa olla hyvä sosiaalisissa tilanteissa. Mitä tökerömpi ja epäasiallisempi osaat olla, sitä enemmän saat pisteitä työhaastattelussa. Toinen on myös se että jos on jo puoliso paikkakunnalla niin töitä järjestyy koska kiuruvesikin tarvitsee veronmaksajia ja näin niitä saadaan sidottua paikkakunnalle. Toki tämä kiuruveden viimeisin kiinnitys eläinlääketieteelle ei taida niitä veronmaksajia tehdä lisää kun siemenet ei idä.. Tiedätte missä.

    • tosipätevä

      Hoiti minun koirani niin että se kuoli. Ei edes kertonut ettei oo aavistustakaa mikävaivaa.

    • Anonyymi

      HTH

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      104
      3384
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      88
      3073
    3. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      20
      1933
    4. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      69
      1906
    5. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      38
      1857
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      21
      1741
    7. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1687
    8. Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!

      Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi
      Tv-sarjat
      34
      1439
    9. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1349
    10. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1337
    Aihe