Kannattaa tehdä tota hommaa. Tiedän kaverin, joka ei ole mitään kouluja käynyt ja ansainnut jo ainakin 10v ajan keskimäärin 240te vuosi, jos laskee kaikki tulot yhteen ( pääomatulo, palkka, osingot).
metsäkonourakoitsija
6
353
Vastaukset
- Koulustavainkutosia
Otan homman. Mistä hakee.
- Rakettisaha
Se on tuo moton ajo sellainen taitolaji ettei sitä koulun pulpetissa välttämättä opi. Konemiehiksi, F1-kuskeiksi ym. synnytään. Nuorena opettelu tosin auttaa...
- jake_52
Tollasta sontaa en kyllä ole kenenkään kuullu ennen suustaan päästävän, oletko pölynimurikauppias :).
- näinseon
Kyllä ne monet urakoitsijat tienaa. Olet vain kateellinen. Moni työmies, jolla oma osakeyhtiö tienaa enemmän kuin insinööri tai diplomi-insinööri.
- Huijausaines
Uskoo ken tahtoo? Eurajoella ainakin on yksi oy jonka omavaraisuusaste on vuodesta toiseen negatiivinen.
- tienaane
Toiset kannattaa toiset ei. Kyllä yrittäjät tienaa. Moni maksaa vuodessa itselleen 100te verotonta osinkoakin, joka ei näy edes verotiedoissa verotoimistossa, kun se on verotonta tuloa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1013502Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta83363Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää522372Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten762331Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut972307Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392098HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364221882Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt341863Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1171801Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin491637