Puolanka on paras paikka.
Puolanka on paras paikka
10
1038
Vastaukset
- millämittarilla
No nyt perusteluja kehiin väitteesi tueksi.
- onnelline
TOSI ON, PUOLANKA MAAN PARAS PAIKKA
Ei tarvitse työskennellä kun työtä ei ole.
Harrastella voi esteettä mitä huvittaa, kun aikaa on rajattomasti.
Kaikille tyhjäpäille pääntäytettä hyvin tarjolla.
Baarin kierrätyskarusellista ,löytyy jokaiselle jotakin seuraa tarvittaessa.
Sossu maksaa elämisen, mitä viriili aktiivinen elämänhaluinen enää muuta tarvitsee ?
- werg45
Paras paikka. Kukaan ei kuule huutoasi.
- jorkkex
Ei tarvi kuullakaan. Riittää, että näkee ja ymmärtää lukemansa. Aloittaja ei osaa perustella väitettään.
- Entinen-lankalainen
Alottaja on oikeassa.. miksi marisiat asuvat vielä langalla jos muualla on parempaa?
- Entinen-lankalainen
Puolanka on parhaimpia asuikuntia kainuussa. Märisijät perustelua kehiin, miksei ole ja miksi motkutte puolangalla kadehtien muita?
- sanossinä
Eipä ole näkynyt perusteluja, miksi Puolanka on paras paikka. Entinen-lankalainen voi esittää perustelit vai lähditkö pakoon kurjuutta?
- Entinen-lankalainen
Puolangalla hyvät puiteet opiskella yliopilaaksi, yks Suomen parhaita lukioita. Koulurakennus aika uusi. Terveyskeskus uutukainen. Lääkäriin pääsy mutkatonta arkisin, edellämainitut ei ole itsestään selvyys jokakunnassa. Puuteitakin löytyy kuten kela, ärkioski mutta onhan teillä pessimistirilli ja mikä tärkein ALKO. Uskaltaa peräkamari oletetut henkilöt napista täällä pienessä nousukierteessä. Lähin naikkosenmukaan, palaamme pikinmiten Puolangalle. Pistä kehiin miksi vielä notkut puolangalla?
- tässäpäon
Ettäkö miksi notkun Puolangalla? Kyllä lähden kevään koittaessa täältä. Selvitän ensin nämä viranhaltijoiden tekemät töplöömit alta pois. Asuntoni jää tyhjilleen.. osta pois, jos kiinnostaa.
Uudehkon koulurakennuksen sisäkatto on vuotanut. Saattaapi olla home itämässä. Uuden terveyskeskuksen kattohan vuosi jo heti avajaissyksynä. Hometta on.
Tuo lukion tuleva maksuttomuus ja asuntojen tarjoaminen edullisesti on hyvä veto. Se ei kuitenkaan houkuttele opiskelijoita, jos harrastusmahdollisuudet ovat olemattomat.
Ei täällä suoraan lääkäriin pääse. Hoitajien kautta lääkäriin mennään, jos mennään.
Alkoa en tarvi, joten en ole nousu-
enkä laskuhumalassa. Työpaikkoja täällä ei ole. Palvelut vähenee ja huononee luonnollisesti väen vähetessä.
Puolankakaan ei ole lintukoto. Täällä liikkuu huumeita siinä missä muuallakin. Tälläkin hetkellä.
Vaan jees. Muutto edessä ja sen myötä pari koulukasta koulussa vähemmän.
Tässä näin aluksi.
- mökkimiesPaljakasta
Puolanka on juuri niin hyvä kuin sen itse haluaa nähdä. Maailman paras paikka on oma koti ja jos se on Puolangalla niin se on paras paikka. Katse eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1764967Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184346Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993087Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2482910Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432852- 522491
- 271919
- 341723
- 211711
- 631677