huonosti,yli 500000 eli yli puolimiljoona kansalaista menettänytluottotiedot,ja luku kasvaa mitense näinvoimennä,kenen pussissa se hyötyon,
suomella menee lujaa
kansalla
6119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mm. keskaribaarit ja pikaluottofirmat hyötyvät. Muitakin hyötyjiä on runsaasti ja onhan se krapulassa kylmä kalja heti amusella oikeen gutaa.
suomen pelastus on kuulemma sama kuin ruotsissa,otetaan tänne miljoona pakolaista,mutta kukane elättää,näinse suomenväkiluku nousiheti,kohtameitä onmuka 6milj,vaikka tosiaanmeitä suomalaisia onvain murtoosa enään kansasta
Aloittaja kysyy. Kenenpussissa se hyöty on. Vastaan että matujen.
matut tulee viemään kantasuomalaisilt tuhkatkin uunista,saattepanähdä,omakansa tulee olemaan lujilla kaiken laisten verojen takia,
Onpa helevatan rikkaita matuja suomessa, ei ihme jos tänne haluavat. Mä taidan muuttaa muualle ja tulla siten mahmuna takaisin ja rikastua.
Ovatten löytäneet polun n`koron-n`koron-vuorellen nääs. Kaikki heti perimisyhtiön saamisiin. Eteenpäinkin olisi ollut mahdollista mennä.