Matikan kokeesta 4

Koe4

Hei, oon siis 11v/07 ja ope laitto Wilma viestiä että matikan koe meni aika huonosti. Mut ei kertonut numeroa eli aika varmasti joku 4-5. Ja nyt mua pelottaa et voinko mä jäädä luokalle. Huomenna olis kuulemma joku tuki tunti mut en vrm mee kouluu ku oon kipee. Mut mä en haluu missään nimessä jäädä luokalle ja matikka o vrm koulun tärkein aine. Eli siis voiks yhdestä n.4 matikan kokeesta jäädä luokalle?

7

2559

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • M313

      Ei voi. Lukuvuodessa tapaa olla neljä koetta per. aine, joten elä murehdi. Ja apua kannattaa ottaa tai pyytää ainakin on tarvetta tai tarjolla.

    • KouluGuru

      kuuleppas, kyllä ne kokeet voi melkein aina uusia kuhan vaan kysyt sitä mahdollisuutta ja mikäli ope antaa siihen luvan ja ajan. ite oon 9.luokalla ja annas ku kerron että kyllä ne 4 numerot kokeissa alkaa olla joka kuukautisia nykään. ei niistä sen kummempaa ku uusimaan ja lunttaamaan

    • Saiks sä nelosen vaiko pääsit läpi? Myönnä pois, sua ei vaan matikka kiinnosta?

    • Anonyymi

      Itselläni sellainen tilanne et matikan koe huomenna ja aineistoa en osaa ollenkaan. Tsempannut oon tunnilla ja yrittänyt mutta ei mitään tulosta oo näkynyt. Apua oon kysynyt ja saanut vähän. Kokeesta voi siis hyvin tulla 4. Olen 8lk ja ensimmäistä koetta nyt jännään.
      Tilannetta ei auta se että oma äiti sanoo et jos saat huomenna 4:sen niin aijon kysyä opettajalta luokalle jättämistä. Aina on ollut hankaluuksia matikassa, jo ensimmäiseltä vuodelta lähtien ja numerot vain tippuneet ja pysyneet välillä 5-7. Muut aineet ovat 9 tai 10 joten olen olis hankala jättää luokalle. Ehkä...
      Ymmärrän hyvin, että et halua jäädä luokalle ja että matikka on koulun tärkein aine. Se tässä riepookin, kun tietää että tärkeä aine on kyseessä.

      • Anonyymi

        Onko sulla fy ja le sitten myös 9-10? Niistä saa jotain tukea matikkaankin


    • Anonyymi

      Mä oon saanu matikan kokeesta 4 muaki jännittää et jäänkö luokalle

    • Anonyymi

      en usko että voi jos. vaan yhestä kokeesta on saanu nelosen ps. mun huonoin numero kokeesta on 7 LOL :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      87
      3513
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      25
      3083
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      54
      3012
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      59
      2833
    5. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      54
      2687
    6. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2638
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      56
      2404
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2271
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2128
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2122
    Aihe