Matikan kokeesta 4

Hei, oon siis 11v/07 ja ope laitto Wilma viestiä että matikan koe meni aika huonosti. Mut ei kertonut numeroa eli aika varmasti joku 4-5. Ja nyt mua pelottaa et voinko mä jäädä luokalle. Huomenna olis kuulemma joku tuki tunti mut en vrm mee kouluu ku oon kipee. Mut mä en haluu missään nimessä jäädä luokalle ja matikka o vrm koulun tärkein aine. Eli siis voiks yhdestä n.4 matikan kokeesta jäädä luokalle?
72866
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei voi. Lukuvuodessa tapaa olla neljä koetta per. aine, joten elä murehdi. Ja apua kannattaa ottaa tai pyytää ainakin on tarvetta tai tarjolla.

Äänestä

kuuleppas, kyllä ne kokeet voi melkein aina uusia kuhan vaan kysyt sitä mahdollisuutta ja mikäli ope antaa siihen luvan ja ajan. ite oon 9.luokalla ja annas ku kerron että kyllä ne 4 numerot kokeissa alkaa olla joka kuukautisia nykään. ei niistä sen kummempaa ku uusimaan ja lunttaamaan

Äänestä

Saiks sä nelosen vaiko pääsit läpi? Myönnä pois, sua ei vaan matikka kiinnosta?

Äänestä

Itselläni sellainen tilanne et matikan koe huomenna ja aineistoa en osaa ollenkaan. Tsempannut oon tunnilla ja yrittänyt mutta ei mitään tulosta oo näkynyt. Apua oon kysynyt ja saanut vähän. Kokeesta voi siis hyvin tulla 4. Olen 8lk ja ensimmäistä koetta nyt jännään.
Tilannetta ei auta se että oma äiti sanoo et jos saat huomenna 4:sen niin aijon kysyä opettajalta luokalle jättämistä. Aina on ollut hankaluuksia matikassa, jo ensimmäiseltä vuodelta lähtien ja numerot vain tippuneet ja pysyneet välillä 5-7. Muut aineet ovat 9 tai 10 joten olen olis hankala jättää luokalle. Ehkä...
Ymmärrän hyvin, että et halua jäädä luokalle ja että matikka on koulun tärkein aine. Se tässä riepookin, kun tietää että tärkeä aine on kyseessä.

Äänestä
  • Onko sulla fy ja le sitten myös 9-10? Niistä saa jotain tukea matikkaankin

    Äänestä

Mä oon saanu matikan kokeesta 4 muaki jännittää et jäänkö luokalle

Äänestä

en usko että voi jos. vaan yhestä kokeesta on saanu nelosen ps. mun huonoin numero kokeesta on 7 LOL :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koe4 kirjoitti:

Hei, oon siis 11v/07 ja ope laitto Wilma viestiä että matikan koe meni aika huonosti. Mut ei kertonut numeroa eli aika varmasti joku 4-5. Ja nyt mua pelottaa et voinko mä jäädä luokalle. Huomenna olis kuulemma joku tuki tunti mut en vrm mee kouluu ku oon kipee. Mut mä en haluu missään nimessä jäädä luokalle ja matikka o vrm koulun tärkein aine. Eli siis voiks yhdestä n.4 matikan kokeesta jäädä luokalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu