Hei, Oisko tietoa kannattaako vaihtaa dollarit suomessa vai Thaimaassa paikallisella valuutalla. Matkustamme Phuketista Kambozaan pariksi päiväksi.
Kiittäen jo vastauksista
Dollarin vaihto
6
1737
Vastaukset
- eri.maa
Thaimaassa. Mitähän Kambodza tähän kuuluu?
- Kambodza11
Kysymys oli varmaan huonosti kirjoitettu. Siis matkustan ensin Thaimaahan josta Kambodzaan. Kannattaako vaihtaa Suomessa Euroja dollareiksi jota suositellaan käytettäväksi valuuttana Kambodzassa vai Thaimaassa vaihtaa vaihtaa Bath -) dollareiksi?
- KHR
Koskaan tuollainen tupla veivaus EUR -> USD -> KHR ei ole kannattavaa. Ihmettelen myös miksi muka euroja ei saa vaihdettua Kambodzassa. Suosittelen että menet maahan euroilla, jos niitä ei saa vaihdettua niin sitten nostat seinästä rahaa. Seinästä nosto on myös halvempaa ku tuplaveivata valuuttaa.
- xcvxc
Siellä maksetaan dollareissa ja rahaa saa nostettua automaatista normaaliin tapaan.
Oman kokemuksen mukaan dollarit kannattaa vaihtaa Suomessa. Ota pieniä seteleitä mukaasi niin ei tule vaikeuksia saada rahasta takaisin. Vaihdoin myös euroja dollareiksi ja hyvin meni. Bateja ei kannata vaihtaa dollareiksi, kurssitappioita.
- Anonyymi
Outo kokemus.
Ikinä, mihinkään, ei kannata vaihtaa suomessa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273485Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122679Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1182632Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1142303Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761723Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501658Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261586Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001315- 1401293
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt111249