Työpaikkoja

Onko niitä €. Yli 50v.
4279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Linnunpönttöjä kokomaan kelpaa.

Palkkaa ei kyllä makseta, että sikäli ei voi työksi kutsua. Te-toimiston väki kerää tosta silti itselleen rahabonukset.

Äänestä

Nykyinen vääristynyt työmarkkina tilanne, vuokrafirmojen mielivalta, Paraisten alle kolmen euron miehet. Ikärasismi. Työkkäri, kohta niitäkään ei enään ole.

Äänestä

Risusavottaa olisi moton jäljiltä metsät vääränään. Siitä saisi terveellistä liikuntaa. Ei siitä tosin mitään makseta, mutta ranteenpaksuiset puut voisi pitää, kun maanomistajan kanssa neuvottelee. Suomessahan siivotaan metsät, kuten Trumpkin tiesi. Palkallisia työpaikkojahan ei juuri ole, koska siitä tulisi työnantajalle ylimääräisiä kustannuksia.

Äänestä

Apilaan pääset linnunpönttöjä kokoamaan ja kunnanjohtaja kiittää bonuksella te-toimiston kyykyttäjiä.

Oikeita palkallisia töitä on turha kuvitella saavansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kolvi kirjoitti:

Onko niitä €. Yli 50v.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu