Ihmetyttää vähän se kun hän tulee välillä ajatuksiini

harhoissaollaankaikki

Silloin kun teen jotain muuta... ja sitten kun tulen myöhemmin tänne palstalle niin huomaan sellaisen aloituksen missä aloituksen tekijä mainitsee ajattelevansa "häntä".... sitten katson aloituksen lähetys ajankohtaa ja huomaan että se on samoihin aikoihin lähetetty kun minun ajatusteni asukki on tullut ajatuksiini. Miten voikaan osua noin hyvin ajankohdat yhteen? Tämä on yksi ihmeellisimmästä asioista tällä palstalla.

12

746

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Relatavs

      Ei sillä ole mitään tekemistä asiasi kanssa. Suomessa on kuitenkin miljoonia ihmisiä ajatuksineen.

    • mtom

      Minua tuo sama välillä ihmetyttää. Mut se auttaa ajatuksien kanssa. Minä haaveille mahdottomuudesta, mutta ei sitä tunteilleen mitään voi.

    • huhReppanoita

      Täydellistä PALSTAHARHAA.

    • Harhaillaan harhoissamme, kaikki täällä palstalla ja kuvitellaan viestien merkityksellisyyttä.

      itsekin..

    • Ihmeellistä näillä palstoilla on sekin ettei tarvi mitään kommentoida, joku muu kommentoi saman asian mitä itse meinasi, jopa nicknamekin saattaa joltain osin täsmätä.

      Monesti käynyt niin että jotenkin minuun viittava nickname suoltaa jotain sontaa :D

      Pitää olla pää kunnossa jos näistä palstan kirjoituksista meinaa uskoa jotain :)

      • Huom

        Kumpikin pää 😆


    • Totuuttamonenlaista

      Voihan se olla telepatiaa. Molemmat ajattelee toisiaan ja värkkää kirjoituksia tänne yhtaikaa.

      • harhoissaollaankaikki

        Onhan se tuokin mahdollisuus olemassa.


    • Kasvisrasvalevite

      En usko nk. Telepatiaan. Uskon ennemminkin aivojen kykyyn ottaa vastaan sähköimpulsseja tietyltä taajuudelta toisen ihmisen aivojen sähköimpulsseja. Se on luonnollista.

      Aikoinaan, kun miehet lähtivät kylistään kauaksi metsälle ja saivat hyvän saaliin, joku kylälään jääneistä aisti tämän ja kertoi muille kyläläisille. Tuossa uskon olleen juurikin kyse samasta taajuudesta tai vastaavasta samankailtaisuudesta aivotoiminnan suhteen.
      Tuohon perustuvat myös ennakko tuntemukset läheisen kuolemasta ennenkuin kuolinviesti on saapunut löheiselle. Aivoilla on uskomaton kyky.

      • sähkötänaivoillani

        Tää kuulostaa hyvältä.


    • eliteseries

      Tiedä sanoo sen olevan sinusta itsestään, eli kehität ajatuksen ihan itse ja toivot sen olevan niin, silloin aivot kääntää ajatuksesi vaihtoehtoisesti järjellisesti ajateltuna todeksi. Olen täysin eri mieltä, muista tapauksen kun olin joskus eräässä kuppilassa ja ajattelin kaikilla voimillani mitä vain sain aikaan muita ihmisiä siellä. Ei mennyt kauaakaan kun järjestysmies tuli sanomaan ”on aika lähteä pihalle” ihmettelin mitä oikein tein ja menin sitten kuukauden päästä ovelle ja sanottiin ettei tarvitse pieneen aikaan tulla. Menin sitten taas puolen vuoden päästä ja asia oli ok, oli pakko kysyä tekemisistäni kun olin silloin kuskina ja selvin, joten en kokenut tekeväni mitään ihmeellistä, miksi olisi pitänyt pihalle heittää. Sain vastauksen, ”kyllä sinä tiedät mitä teit” asia jäi kalvaamaan minua niin paljon että kiinnostuin asiasta enemmän ja enemmän. Ajattelin alkaa tutkimaan kunnolla asiaa, otin kohteeksi tietenkin terveydenhuollon ammattilaiset: terapeutteja, lääkäreitä, psykologeja, psykiatreja. Sain kaiken maailman lääkkeitä ja tutkisin internetistä näiden vaikutuksista ja kopioisin näitä käyntieni kertomuksiin. Etsintä on työlästä ja vaikeaa, kaikki tietää.. ja kukaan ei tiedä. Itsensä pölhöläiseksi leimaamisen hinta on maksanut itsensä takaisin, toiset eivät saa asiaa koskaan tietää vaan roikkuvat hirressä. Enkä ole projektiani vielä edes lopetellut, se on täysin kesken... olen alkanut etsimään kaikkea muuta, niistä en kerro :)

    • PalanHalustaTietää

      Näin on käynyt monta kertaa. Just tällä hetkelläkin ajattelen erästä, onko hän tapojensa vai sanojensa orja. Toivoisin tapojensa, tai ainakin osittain. Silloin nimittäin olisi hyvät mahdollisuudet tulevaisuutta ajatellen meille molemmille. Sen me näemme piakkoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      104
      1243
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      868
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe