Minulla temppuilee Skoda Felicia 1.9 diesel farmarissa oireista päätellen rele 109, mutta en löydä kyseistä relettä. Tietäisikö kukaan foorumilla että mikä on sen sijainti autossa? Onko moottori tilassa vai sisätiloissa?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Milläkeinoin saan merkkiliikkeen korjaamaan autosta vian joka ilmenee vain ajoittain,eikä tietenkään koskaan korjaamolla?Auto ei halua lähteä töihin läheskään kaikkina aamuina,vaikka kuski haluaisikin.Startti pyörittää iloisesti mutta ei käynnisty.Joskus lähtee ekalla startilla joskus viidennellä,toisinaan vasta puolen tunnin kuluttua.Muistiin ei huollon mukaan ole jäänyt mitään merkkejä ongelmista.Takuuajan loputtua vika tietenkin löydetään heti,kun maksaja on selvillä.Auto on Skoda Oktavia 1.9 TDI -08 ajettu 13 tuhatta.
Mitä oikein höpötät.
Paljastuit trolliksi. Jos auto on vuosimallia -08, niin takuuhan on jo aikapäiviä loppunut.
Toisaalta, jos autolla on muka ajettu vain 13 tkm, niin heinäladossako olet sitä säilyttänyt?
P.o.taskaa taas kaikki tyynni.
Mä en usko.
Ruorin alla ,kotelon sisällä kaikissa folkkarin raadois?
Minulla on sama vika. Hain jo Motonetista 2 hehkurelettä kun eivät olleet varmoja kumpi käy. Nyt en löydä autosta hehkurelettä. Missähän se mahtaa sijaita?
Sama vaiva, en löydä hehkurelettä. Ostin Motonetista 2 erilaista kun eivät olleet varmoja kumpi käy, väärän voin palauttaa. En nyt löydä relettä mistään, konehuoneen puolelta ainakaan. Tietääkö kukaan?
Antoivat katsastuksessa korjauskehoituksen valojen korkeussäädön toimimattomuudesta. Siihenkin pitäisi etsiä jokin toimiva ratkaisu,onko joku keksinyt, alkuperäinen nestetoiminen toimii aikansa.
Ulkopuolella kun käy kuumana usein.