Harkitsetko itsemurhaa?

Älä tee sitä aina on valoa tunnelin päässä. Ja tää on just viesti kirjotettu sulle joka harkitset sitä,aijot tehdä, olet ajatellut asiaa. Tärkeintä elämässä on että hengität joka päivä vaikka mikään ei suju ja mistään ei tule mitään. Taistele niitä ajatuksia vastaan. Ei haittaa vaikkei missään oo mitään järkeä elä silti vaikkei ois järkeä oo itsepäinen niitä ajatuksia ja suunnitelmia kohtaan. Haistata vitut sille paskalle äänelle sun päässä. Joku pv vielä taivas loistaa kirkkaana sulle . Love❤

5

205

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bxnzndndld

      Joku viisas joskus sanoi "Var inte alltför optimistisk. Ljuset i tunneln kan vara ett tåg."
      Toi jotenkin kuvaa mua todella hyvin. Mun lasi ei ole puolityhjä, eikä puolitäynnä. Se on nurin. Eikä kannata lisää kaataa, nurin se menee uudestaan.

    • Huumetta

      Viina vs.huumeet kumman valitset?

      • Viinin


      • Tai Jeesuksen✝


    • puoliksi.kurja.mies

      Itsemurha on rintamakarkuruutta. Joka kylässä on ihmisiä, jotka ovat kiitollisia ihmisrakkaiden henkilöiden tuesta. Itselläni on ollut vaikea elämä.
      Vielä vaikeammassa olevien ihmisten auttaminen , iästä riippumatta antaa iloa että on antanut itseltääm jotain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      58
      7445
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2886
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      140
      1704
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1629
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1438
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1374
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      119
      1033
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      46
      789
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      697
    Aihe