Ulkoisen kovon osiointi

Kannattaako 250 gigan ulkoista kovoa osioida? Moneen osaan mahdollisesti? Tulee sisältämään kaikkea mahdollista audiosta videoon ja peleihin.
2340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eli partitiointia, muuten siitä ei ole paljon iloa...

Muuten, puhukaa levyn jakamisesta yhteen tai useampaan osioon, osioiminen ja formatoiminen kun on pakollisia, eikä niitä voi poiskaan jättää...
Eli osioi se levy ainakin yhteen osioon!

Äänestä

kaikennäköistä vinkkiä.itsellä on 25GMB 175GB.
jotkut jättää yhden osion varmuuskopioille.mutta jos kiintolevy hajoaa ei siitä hirveesti hyötyä ole.ehkä kannattaa kuitenkin tiheästi vaihtuville jättää yksi osio.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Kannattaako 250 gigan ulkoista kovoa osioida? Moneen osaan mahdollisesti? Tulee sisältämään kaikkea mahdollista audiosta videoon ja peleihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu