Misssä vika? Kun kirjoitan pitkän meilin, niin yhtäkkiä se putoaa koko teksti sinne johonkin alas.
Kun saan hilattua sen takaisin ja yritän jatkaa kirjoittamista. Niin heti ensimmäistä kirjainta yrittäessä siihen riville, tekstit romahtaa heti taas sinne alas.
Lopulta ne katoaa kokonaan, eikä niitä löydy edes luonnoksista.
Ruudun teksti ja kuvakkeet koneellani alkaa myös ajoittain väpäjämään villisti ja näyttöön aukeaa useampia ikkunoita samaa. Eikä kone tottele sen jälkeen edes normaalisti suljetaan käskyä, menee täysin jumiin.
Tätä tekstinputoamista tapahtuu muuallakin, kuin sähköpostia kirjoittaessani.
Nämä tänne kirjoitetut tekstitkin joskus putoaa samalla tavalla näkyvistä, tuonne alas.
Minulla on avast virustorjunta. En tiedä siis, voisiko tämän aiheuttaa joku viruskaan.
Harmittaa vaan, kun pitkät kirjoitukset putoilee olemattomiin.
Kumpi keljuilee Outlook sähköposti vai koneeni
6
208
Vastaukset
- Vabunen
Mitä sähköpostiohjelmaa käytät? Thunderbirdissä ei ainakaan ole mikään pudonnut koskaan mihinkään.
- jumittaakonetta
Avast poistoon..
- Ongelma.ratkaistavana
Kokeilin sitäkin, avastin poistamista, niin samat ongelmat jatkui samanlaisena, oikeastaan vaan pahenivat. Miksi tuollaisia virustorjuntaohjelmia tyrkytetään, jos niisttä on pelkkää haittaa?
- eikorjaaongelmaamutta
Avast on kuuluisa siitä että se tuo mukanaan paljon turhaa sälää jotka aiheuttavat aina välillä harmaita hiuksia (ei tämä tapaus). Jos haluaa PELKÄN virustorjunnan eikä mitään muuta niin Bitdefender free kannattaa asentaa. Ei ilmoittele turhaan..
- Anonyymi
Ota F-secure total siinä on kaikki ja mieti onki muutoma kymppi huonompi vaihtoehto kuin jatkuva Vxxxtus.
- Anonyymi
Oisko näppäimistössä vikaa, joku näppäin jumittaa päälle tai tekee itsekseen haamunäppäilyjä tms.? Onko tuo tekstin putoaminen sellaista kuin tulisi enteriä pohjassa pitämällä?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1464834- 1843933
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1203619Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia432911- 1381886
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta421678Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?591340Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261299Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi211271Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌231213