Se on se sama aaltopituus, yhteys, jota ei muiden kanssa ole.
Mitä sinusta kaipaan
33
2603
Vastaukset
- senköveitköpoisko
niin minäkin sinussa
- Diipadaapaatämä
Ei pidä sekoittaa keskenään nettipelleilyä ja oikeaa yhteyttä ja samalla aaltopituudeella oloa jonkun kanssa, ne ovat muuta kuin olla tuntevinaan kirjoittajat kauttaaltaan.
Jotkut asiat vain ovat liian suuria halpaan nettihauskuuteen eikä niillä ole mitään tekemistä
tämmöisen kanssa.
- herännytSydän
näin minäkin koen eräästä ihanasta naisesta,hän on jotain todella erityistä <3 <3
- hiljaisuustuhoaahitaasti
Eniten kaipaan kaivattuni hellää sydäntä, sekä hänen oma tahtoista luonnettaan.
Silti kaipaan häntä, vaikka hän hylkäsikin 2 vuotta sitten.- Nainenolen
Minun oli pakko tehdä se silloin. Rikkinäinen siitä asti.
- korjaajosrikoit
Nainenolen kirjoitti:
Minun oli pakko tehdä se silloin. Rikkinäinen siitä asti.
Tee nyt sitten myös jotain yhteyden palauttamiseksi jos kaipaat häntä kuitenkin.
- Älkääuskokotäälämtn
Nainenolen kirjoitti:
Minun oli pakko tehdä se silloin. Rikkinäinen siitä asti.
Miksi kopioit nimimerkkini? Olen alkuperäinen Nainenolen :(
- Nainenolenminä
korjaajosrikoit kirjoitti:
Tee nyt sitten myös jotain yhteyden palauttamiseksi jos kaipaat häntä kuitenkin.
Niin haluaisin tehdä. En vaan tiedä miten?
- Sama_aaltopituus
Sitä mäkin kaipaan. Se on harvinaista kyllä.
- yhteyttäminäkin
Sellaista ei kannata ihan heppoisesti heittää hukkaan. Harkinta mukana. Yhteyden löytyminen on niin paljon harvinaisempaa kuin silmän miellyttäminen.
- sejokinmeissä
Olipa kaunis aloitus.
Uniikki.
<3 - entinenyhteys
Poikkasin yhteyden häneen, en sitä enää avaa.
- miksisiisetavaisi
Aika outoa että silti täällä vielä siitä kertoilet, taidat siis kaivata kuitenkin??
- Fnlclf
miksisiisetavaisi kirjoitti:
Aika outoa että silti täällä vielä siitä kertoilet, taidat siis kaivata kuitenkin??
Anna katkaista jos haluaa. Mitä se sulle kuuluu?
- SeJokuNainen
Näin minäkin koen. Kanssasi on myös hyvä olla hiljaa.
Itselle aaltopituuden rinnalla on katseen syvyys, joka on koskettanut kovaa. Ensimmäinen kerta vei jalat alta ja tilanne tuli aika yllättäen. Siitä on jo aikaa. Näitä kertoja on tullut joitakin sen jälkeen. Sellaiseen katseen olen nähnyt aiemmin muualla vain hyvin intiimissä ja herkässä hetkessä.- Loveboat
No sinäpäs sen sanoit hyvin.
- Vanhemmaltamieheltä
Hyvä aloittaja. Sama aallonpituus on ihmissuhteissa se tärkein asia. Ilman sitä ei tuu mitään lovestooria.
- Mitensaattoikaanolla
Ainutlaatuinen, keskinäinen yhteys.
Käsinkosketeltava.
Minulle.
Hänelle ei. - Jonkunkanssa
Se löytyy, useimpien kanssa ei, siksi asia onkin niin suuri että sitä pitää vaalia kohdella kuin kukkaa kämmenellä ettei se säry.
- Näinminäfundeeraan
Nämä on jänniä juttuja.
Vaikka itse tuntisit olevasi pilvissä ja kuussakin yhdessä ollessasi jonkun hlön kanssa, niin hyvin voi olla että toinen on tunteettomampi tai odottaa suhteelta ihan muita juttuja. Asioita kuvittelee ja se miten sydän on avoinna. - huikeetahanseon
nimenomaan se langaton yhteys ! kerran elämässä.
- äläuntanääsinäharhainen
Ei meillä ollut eikä ole tai tule olemaan mitään yhteyttä.
- Spontaaninaurukuului
Mitenkäs teillä voisikaan, kas kun sinä et tiedä kuka aloittaja on eikä hän taas tiedä kuka sinä olet joka siinä tyrkytät järjenvastaisia ja vitumaisia juttujasi hänelle.
Ketjun alussa jo joku kommentoi näitä älyttömiä harhalaukauksia ja kömmähdyskukkasia mutta aina teitä typeryksiä vaan ketjuun riittää. - oot.yks.iso.vittu
Spontaaninaurukuului kirjoitti:
Mitenkäs teillä voisikaan, kas kun sinä et tiedä kuka aloittaja on eikä hän taas tiedä kuka sinä olet joka siinä tyrkytät järjenvastaisia ja vitumaisia juttujasi hänelle.
Ketjun alussa jo joku kommentoi näitä älyttömiä harhalaukauksia ja kömmähdyskukkasia mutta aina teitä typeryksiä vaan ketjuun riittää.Ja sunko jutut ei ole vittumaisia? Kommentoit aina tolla samalla vittumaisella tyylillä. Mahdat olla onneton ja vittumainen ihminen. Mitä mahdatkaan saada vittumaiseen oloosi ainaisella samanlaisella vittuilulla. Kenties lisää vittumaisuutta, kun sitä ei vielä sulla tarpeeksi taida olla.
- ErimieltäOleva
oot.yks.iso.vittu kirjoitti:
Ja sunko jutut ei ole vittumaisia? Kommentoit aina tolla samalla vittumaisella tyylillä. Mahdat olla onneton ja vittumainen ihminen. Mitä mahdatkaan saada vittumaiseen oloosi ainaisella samanlaisella vittuilulla. Kenties lisää vittumaisuutta, kun sitä ei vielä sulla tarpeeksi taida olla.
Älä sekoita kahta eri asiaa keskenään; vittuilua ja realismia, nyt teit niin. Tuossa kommentissa oli joka sana paikallaan ja tarkoitti totta, mikä sinun on niin vaikeaa hyväksyä sitä että palstaleikein ei
voi koskaan saavuttaa mitään. Sinä saat tottakai tykätä täällä leikkimisestä niin halutessasi
mutta muilla on myös oikeus omaan mielipiteeseen ja sitäkin saa jokainen kommentoida mutta pitää ymmärtää ensin mitä kommentoi.
- Virhe.Käsittelyssä
*Haukotus* 😴
Tiedän ettei minulle ... mutta ei täällä selviä missään mitään, kenelle ja minnepäin ...
Laita viesti menemään IRL ...
Nyt coffee ☕- Haukotus
Viestit on aina lähetetty irl, täällä vain kommentoidaan.
- Virhe.Käsittelyssä
Haukotus kirjoitti:
Viestit on aina lähetetty irl, täällä vain kommentoidaan.
Hyvä ... jatkaa vaan sitä mitä olit tekemässä. 🙄
- Suljetuinsilmin
Se on harvinaista, valitettavasti. Vaikea sen jälkeen viritellä muiden kanssa joiden kanssa ei löydy vastaavaa :( kaipaan mutten samalla uskaltaisi edes ajatella toista.
Mitä samaa aaltopituutta?
En ole kokenut kenenkään palstalla
kävijän kanssa sellaista.
Toivottavasti ap., mies tai nainen,
löydät etsimäsi ihmisen,
joka en ole.
Olin viimeksi palstalla 16.11,
kuten nimimerkkinikin.
T: Ei koskaan ap.- Oletkadoksissa
Kaipaan sitä yhteyttä, se on kadonnut johonkin ihmisvilinään
- aallolla
Se on sitä telepatiaa joka toimii herkkien ihmisten välillä , ja jos on vielä samalla aalto pituudella niin toimii varmasti . Minä itse tiedän etukäteen jos saan viestin ystävältä tai jos ystävä kaipaa ! TOIMII .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40785
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721