Matutilanne Lieksassa

Näkyi Lieksa päässeen vihapuheilmoitusten kärkeen asukaslukua kohti laskettaessa, mutta mikäs siellä on matusaldo tätä nykyä. Joltain paikkakunnalta ovat istutetut matut miltei tyystin loppuneet. Vähän niinkuin kannettu vesi kaivosta.
22546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Lieksasta eivät lopu koska täällä osataan pitää heidät tyytyväisinä. Rahaa tarpeeksi ja rakkautta.❤️

Äänestä
  • Kyllä, kyllä Lieksan Kela pitää moniosaaja-kultamunista hyvän huolen :) Ei pääse nälkä ja kurjuus pirttiin, miksi siis jättää Lieksa.

    Äänestä

  • Perusväkemme saapi kyllä kärsiä, muttei nämä -näinhän se menee-

    Äänestä

  • lieksan-kuritusta kirjoitti:

    Perusväkemme saapi kyllä kärsiä, muttei nämä -näinhän se menee-

    Vain persut kärsivät ja syystä, normaaliväestöä tämä ei koske.

    1Äänestä

Sinähän sen viherkommunistina tiedät!

Äänestä

Persut eivät kärsi muusta kuin laiskuudesta ja saamattomuudesta. Nälkää eivät näe eikä muuten ole mitään hätää. Silloin pitääkin olla pienellä toimeentulolla jos laiskottelu on tavoitteena, ja olla kiitollinen elättäjilleen.

1Äänestä
  • Matuissa on paljon persuja kun laiskana pötköttelevät ja harrastavat vain pirttiviljelyä, mutta ei niillä ole hätää kun valtio elättää, saisivat olla kiitollisia elättäjilleen!

    Äänestä

Nämähän ujeltaa kaikkien apua tarvitsevien edelle lieksassa, huutajat vaatijat-
- joo maksa kustannas vain näitten riemua-

Äänestä

Rasset sen kuin jaksaa jauhaa samasta asiasta joka päivä.
Menkäö töihin.
🐃...😲

1Äänestä
  • Ei kannata meidänkään, kun ei sinustakaan töihin ole!

    Äänestä

  • Mitenkäs tämä 'satakuntalainen" pienen lapsen äidin kähmijä, oliko sekin töissä? Tapauksia löytyy kyllä paljon kun tilaapi paperit tuomioista vai mitä pumppu;-)

    Äänestä

  • Eipä ole paljon suomalaisia nimiä näissä jutuissa, lieneekö ollenkaan viharikoksia jos ymmärrät mitä tarkoitan;-)

    Äänestä

Taitaa olla taas Islaminuskoisten keskinäisiä kötinöitä nuo Lieksassa kirjatut viharikojset. Ettei tämäkin käänny viharikokseksi mainittakoon, että yleisestä painostuksesta arvostan islamin uskoa.

Mutta, vakka islam on aivan upea uskonto, niin hieman kyllä häiritsee pommien räjäyttely, naisten kivittäminen, käsien katkominen varkailta, lasten silpominen, pikkutyttöjen naittaminen vanhoille miehille, homojen hirttäminen, tyttökoulujen polttaminen, naisten pukeminen säkkeihin ja vangitseminen koteihin, moniavioisuus, kunniamurhakäytäntö, naisten avioeron kieltäminen, naimisiinmeno omien sukulaisten kanssa, järjestetyt avioliitot, sananvapauden tukahduttaminen, terrorismin tukeminen, pilapiirtäjien vainoaminen, halal-rituaaliteurastusten suorittaminen, uskonnon pakkosyöttäminen lapsille Koraani-kouluissa, muiden uskontojen harjoittamisen kielto, islamista luopuneiden tappaminen, juutalaisten vainoaminen, sianlihan ja alkoholin käyttökielto, alaikäisten teloittaminen ja muutama muu pikkujuttu.

Äänestä
  • Auts, nyt sattui! Mitenkähän kauan tämä täällä on?

    Äänestä

  • Vois pankko kommendoida mikä noista ei pidä paikkaansa. 😂

    Äänestä

  • Yleensä kun noin hankalia kysymyksiä esitetään, suvaitsevaisilla on taipumusta hävitä kuin se kuuluisa pieru Saharaan.

    Äänestä

  • Kröhöm kirjoitti:

    Vois pankko kommendoida mikä noista ei pidä paikkaansa. 😂

    Ei kerkiä päivystämään palstoilla ja kommentoimaan joutavuuksia. On liian kova kiire käydä töissä ja elättää teitä.

    Äänestä

  • Uuninpankko kirjoitti:

    Ei kerkiä päivystämään palstoilla ja kommentoimaan joutavuuksia. On liian kova kiire käydä töissä ja elättää teitä.

    Mielenkiintoinen "työ" jossa päivät voi olla netissä. Itse maksan pienestä eläkkeestäni 600e veroa kk. nauttikoon joku vieläkin huonommin elävä siitä.

    Äänestä

  • Uuninpankko kirjoitti:

    Ei kerkiä päivystämään palstoilla ja kommentoimaan joutavuuksia. On liian kova kiire käydä töissä ja elättää teitä.

    Työpaikallakos sinä sitten netissä roikut? Missä välissä sinä niitä "töitä" teet?

    Äänestä

Sukulaisten kesken naimisiinmeno? Eikös joku juukalainen viisas äitinsä pankolla löhöilevä tyhjäntoimittaja sanonut että ne on sisäsiittoisia tuommoiset!

Äänestä

Vais ruakitaan sitä ilman vastineita lieksassa lomalaisin ja jo se 21-vuotta, mikäs tässä on oikein takana

Äänestä

Onkos näitten paapominen kustanuksillamme suomalaista vähäosaista kohtaan rikosta koska suomalainen jääpi kakkoseksi ja osittain vielä hänen apunsa siirretään noille lomanviettäjille.
-lieksassakin jo lomailleet sen 21v-

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kysynkunentiedä kirjoitti:

Näkyi Lieksa päässeen vihapuheilmoitusten kärkeen asukaslukua kohti laskettaessa, mutta mikäs siellä on matusaldo tätä nykyä. Joltain paikkakunnalta ovat istutetut matut miltei tyystin loppuneet. Vähän niinkuin kannettu vesi kaivosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu