Miepä sain tänään tietää että dna ei ookaan vaan ihmisen asia vaan myös puhelin operaattori.Internet on myös dna.monta on merkitystä isolla asialla
Dna on monimerkitys
Dnamonta
14301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
DNA:n takia kiteeläistenkin antenniasiakkaiden HD-TV katselu siirtyi kahdella vuodella eteenpäin.
Dna antoi myös nopeat nettiyhteydet Kiteeläisille, voi suomi24 palstalla olla aamusta iltaan ja sivut latautuu kuin auringonalta.
Vai olisiko kuitekin niin, että nopeat nettiyhteydet tänne toi Telia (entinen Sonera) jonka mastoja DNA käyttää?
Tämän takia nettiliittymät ovat hieman halvempia Telialla.
Hahhaaa, tää on taas yks muoltihuipentuma. Annetaan se älylaite kenen tahansa käyttöön.
Fiksuuttahan aloite vain kertoo. Jokainen omalla tavallaan fiksu. Ei kaikelle voi nauraa ja ei varmaan tämän tiedon tuoma ilo ole ainuttakaan pois
Vanhuksilta älylaitteet pois eikä uusia tarvitsisi hankkia niin vältyttäisiin tällaisilta "älynväläyksiltä".
Pitäähän vanhuksillekin olla jotain huvia elämään. Ei täällä nuoremmiltakaan kovin fiksuuden merkkistä tekstiä ole, harvoin.
Samaa mieltä ettei osalle vanhuksille pitäisi antaa edes nähtäväksi moisia laitteita. Eivät itsekään halua useimmat edes katsoa
Eli viimeiset vuodet on hyvä hukata menettäen hermojaan älylaitteiden parissa? Onha se kait jollekin huvia...
Ja jos jollain niin vanhuksilla ne hermot menee näihin vempeleisiin. Löytyyhän kaupoista vielä vanhoja kunnon näppäinpuhelimiakin. Älylaitteen myyntiin ikäraja!
Mikä olisi se ikäraja? Työelämässäkin kun joutuu käyttelemään kaikenlaista ”vempelettä”, niin tietäisi alkaa niitä varomaan. Hermot olisi hyvä olla sitten kun ja jos joskus päästetään eläkkeelle.
Ei yli 70 vuotiaat tarvii mitään älylaitteita ja silloin ollaan jo pitkälti eläkkeellä. Toki silloin kun nykynuoret ovat vanhempia niin kyllä he osaavat älylaitteita käyttää niin kuin nytkin.
Älylaitteisiin ikäraja ja itsesuojeluvaiston omaavat liikkeet pelottelevat vanhukset pois älylaitteista.
Hienoa dna hienoa monimerkitys!!!!!!!Sitä ainakin on dnalla!!!!
Dna ei toimi missään ei kuulu puhelin eikä toimi internet ei toimi kiteellä mikään muukaan liittymä