mistäs nyt tuulee smarketin ja teboilin välillä häivähdys hintakilpailusta.eihän täällä kartellihintaisessa kankaanpäässä moista pitäisi salli konsaan.
bensanhinta
penssiinipete
11728
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hienoa, että bensasta hintakilpailua ja vielä niin, että bonusketju ABC johtaa sitä. ABC:llä bensa enää 1,39. Yleensä ST1 tulee heti perässä ja Neste jumiutuu kalliimmaksi. Jo vuosia Parkanosta, Porista ja Hämeenkyröstä on saanut n 10 c halvempaa kuin Kpäästä. Nyt ero esim Pomarkkuun (1,57) on peräti 18 centtiä !!! Tankillinen (50 l ) on 9 euroa kalliimpaa siis Pomarkussa ja 5 euroa kalliimpaa se on tien toisella puolella Nesteellä.
Kaikki tämä on meidän asiakkaiden etu. Eikä tarvitse poiketa enää naapurikunnissa tankilla.
Neste myy puhdasta polttoainetta ja kuumaa kahvia ja paninia. Pisteet sinne.
joo kiitos kilpailutuksesta jota on kaivattu k-pääsäkin !
Jees hinnat alkaa oleen kohdillaan että viittii täällä tarkkailla!
Hyvä,että nyt Kankaanpäässäkin on alkanut bensasota.Neste ja ST1 herrat kertovat aina,että heiltä saa palvelua...siis mitä palvelua??? Itse siellä pitää tankata.Onko se palvelua,että maksaa nyrpeälle kassaneidille joka kysyy :"kuittia?"
Mieluimmin tankkaan itse ja maksan laskuni keran kuukaudessa kotikoneelta ilman korkoja ja ilman kassaneidin saivartelua.Bensan olen jo vuosia tankannut Porissa.
Kyllä on tehty jo korjausliike... Se siitä halvasta
Nyt jo pidemmän aikaa ABC ja Lidlin P- alueen TB kärjessä dieselin hinnoittelussa, nimenomaan halvimpina. Nyt jää jo Pori ja Parkano kuin myös et-pohjanmaa toiseksi dieselin hinnassa. Iso kiitos hienosta hinnoittelusta
En ymmärtä tuollaista pilkun nu....ta. Suomessa on aivan sama mistä löpönsä hakee se on liian kallista. Jos keskinäisiä eroja on muutama sentti niin yhdentekevää. Kallista kaikki.
Kannattaa unohtaa suomessa ja hamstrata ulkomailla, siellä on vaivatonta ja edullista päästellä. Eikä naapurit vikise.
Takapakkia Kpäässä, pari viikkoa ollut taas n 1,47 € täällä, kun taas Porissa, Parkanossa ja Hämeenkyrössä 1,32-34€. Ero merkittävä ja ehdottomasti tankaamme naapurissa.
Mikä merkittävä ero? Paljonko voitat kun otat tankillisen? Pari euroa? No kyllä sitten jo kannattaa lähtee jo hakemaan vaikka itärajalta jos niin paljon säästää.
kyllähän tuoki kalliiks tulee jos asuu ja työ on kankaanpääs,lähtee muualle tankkaileen