TEUVO TIKKANEN-EDELLEEN KATEISSA

Sanomalehtien kommenttikentät huutavat tyhjyyttään. Ei näköjään kiinnosta ihmisiä,jos vähän vanhempi ihminen katoaa.
3169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiinnostaa kyllä. Ihmettelen miksi poliisi ja omaiset ovat kovin vaitonaisia taustoista. Monia kysymyksiä, joihin läheisillä varmaankin on vastaus. Helpottaisi nimittäin etsintöjä jos tiedettäisiin edes lähtikö vaasasta kotoaan kävellen, omalla autolla, bussilla vai liftikyytillä tai kenties tutun autoilijan kyydissä pohjoisen keikalle mukaan?. Onko vielä ajokuntoinen, kortillinen.

Havaintojakin poliisitiedotteen mukaan ollut Oulussa ja viimeksi Torniossa 2.11. Sitä ei kerrota millainen havainto (onko tieto varma ja tarkistettu). Missä paikassa? Jonkun kyydissä, kaupassa,huoltoasemalla, yksin vai jonkun seurassa?

Lisäinfo Teuvon löytymisen kannalta saattaisi olla paikallaan. Niukkojen alkutietojen perusteella tulee mieleen ettei häntä oikeasti edes etsitä/haluta löytää. Esim. autoradioissa nykyisin toiminto hätätiedotteita varten jolloin radio kytkeytyy päälle automaattisesti kun tiedote annetaan. Poliisi voisi tätä kautta laittaa infoa kadonneista jos esim. ollut havainto niin kulkijat osaisivat tarkkailla aluetta.

Äänestä
  • TEUKKA ei ole kadonnut vaan karussa ja on ehkä toisen naisen luona,siksi omaisten nihkeä suhtautuminen.Miksi katoamisilmo? Siksi että Teuvo on kuitenkin halunnut tienpäälle ja teukka on kadonnut tältä toiselta naiselta.

    Äänestä

Polte tien päälle on varmaan ollut kova. Olen erimieltä,jos ihmisiä oikeasti kiinnostaisisi,kyllä lehtien kommentti kentät täytyisivät,varsinkin Pohjanmaalla ilmestyvien lehtien. Ihmeen vähän tullut tietoa julkisuuteen.Omaiset hiljaa-koska "vanha herran hunningolla."? Jos rekkakortti pois muistisairauden vuoksi,onko henkiöautokortti pois?Tuskin. Poliisin prioriteetissä yli 30v menee häntä päähän.Miksi Teuvoa ei haluttaisi löytyvän? Miksi lähti Vaasasta Ouluun-liittyykö katoamisilmoituksen kuva Teuvo Tikkasen katoamiseen? Isommalla porukalla oltu hauskalla reissulla ja Teuvo katosi sillä reissulla.
Kännykkä jäänyt kotiin,tarkoituksellako? Taas yksi katoamistapaus herättää enemmän kysymyksiä kuin vastauksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EIKIINNOSTA kirjoitti:

Sanomalehtien kommenttikentät huutavat tyhjyyttään. Ei näköjään kiinnosta ihmisiä,jos vähän vanhempi ihminen katoaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu