Miten sen saa mutettua, ilman, että menee vetelemään voluslideria? Eikö sille ole mitään pikatoimintoa? Yleensä soitto-ohjelmissa riittää painaa jotain ikonia, niin muteentuu.
Rhythmbox_______
8
354
Vastaukset
- kovalatenssi
Linuxeissa on kova latenssi.
- suomakieli
Mikä pitää muuttaa ja mikä on "voluslaider"?
Kokeile painaa jotain ikonia, jos siitä vaikka tapahtuu se mitä haet. - onhan-se-siellä
Onhan siinä yläpalkissa vasemmalla asetusrattaan vieressä selvästi kaiuttimen kuva, jota näppäämällä ilmestyy se äänenvoimakkuuden säätö. Näin siis Mint Cinnamon 19:ssä, miten lie muissa distroissa.
- ploploplop
Minulla näppäimistössä mute. Rytmilaatikon saa pauselle tai stopille useammasta paikasta.
Langaton medianäppis kiva. Painaa sitä rasti kovaäänisen päällä näppäintä niin hiljenee. Muistaakseni myös puhelimelle löytyy ohjelma jolla voi rytmilaatikkoa ohjata.
- unohdawindows
Win10 kammee layessi haittaa åaahsti
- edrtfyguhijko
Toisinaan siis olisi tarvetta laittaa nopeasti musiikki äänettömälle, mutta järjestelmässä muuten äänet käytössä. Äänensäädön vetopalkki on hieman vaivalloinen ja hitaampi, kuin jos olisi perus"paina kaiutinkuvaa mutetaksesi".
- 34t34t3222
Asenna sellane mutettava gnome extensions.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2517101SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2603732Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti293546"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2492458SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1511914Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401877Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1261728Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa231267Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm151234- 1311201