Tuleekohan tänä vuonna se upea kuusimetsä toripuistoon?
Joulukuusi metsä?
6
688
Vastaukset
- Hehkuttaja
Se olisi kyllä kaunis mutta olisiko käytännöllisempää ja edellisestä poiketen ryhmittää kuuset muutamaan suurempaan puuhun ja suunnitella valaistus tältä pohjalta? Siis 3-5 kuusta.
- Hehkuttaja
Kuinka kaataa kuusia joita ei edes vielä ole rakas Olisko? -Joten älä vielä krapistele tikkuaskiasi vaikka mieli kuin halajaisikin. ;)
- suolahtelaine
Hehkuttaja kirjoitti:
Kuinka kaataa kuusia joita ei edes vielä ole rakas Olisko? -Joten älä vielä krapistele tikkuaskiasi vaikka mieli kuin halajaisikin. ;)
Kuusen alla se hehkuttajakin asustelee Suolahessa
- Tuulenpesät
Kylänraitti on todella kaunis ilman mitään erityistä kuusi-iloittelua. Kunhan päivä pitenee, niin näkee paremmin sen kauneuden. Pimeässä ei mitään kuusia näy.
- konnevesi
Rautalammilla on mielestäni toteutettu valaistus hienosti valopylväisiin.
Siellä on myös aina valaistu se yksi iso kuusi. - Eitulejoulu
Olen pettynyt ettei minkäänlaisia jouluvaloja ole kylänraitille laitettu. Ei mitään joulua juhlistavaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131742Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411465- 761303
- 541183
- 741075
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla81012- 1091009
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55980Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850