Miksi valepoliisit ovat lähes 100% romaneja? Onko romaneilla joku poliisifetissi ja lapsettaa niin että pitää käydä aikuisten ihmisten vanhusten ovilla leikkimässä poliisia? Kannattaisiko näiden poliisia leikkivien romanien hankkia oikeita töitä ja hakeutua vaikka poliisikouluun niin saisivat olla oikeaa poliisia kaiken päivää? Leikkivätkö romanit myös romanivanhusten ovilla poliisia?
Romanien poliisifetissi
Valepoliisitkuriin
3273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaajolapset opetetaan ihan pienestä pitäen samaan hommaan, erilaisten fantasiahahmojen asuun puettuina ravaavat ovilla kinuamassa hyödykkeitä (karkkia.) ja uhkailevat vieläpä fyysisen koskemattomuuden tai omaisuuden suojan loukaamisella (kepponen) mikäli viaton uhri ei tähän suostu. En lähtisi siis syyttelemään romanikulttuuria jostain ”poliisifetissistä”, jos valkolaisten pentujen harjoittama uhkailu ja kiristys on aivan sallittua kansanhuvia. Sitä paitsi kyllä aikuisia valtaväestöön kuuluviakin joskus janottaa.
Oikeat+puhdasrotuiset+kaaleet+eivät+moiseen+syyllistyisi,+tuommoiset+törkyhommat+ovat+niiden+varttimannejen+touhuja,+tai+”lähes+100%”-+kuten+he+itse+itseään+hakuavat+valheellisesti+nimittää.
Sittenhän ne kaikki ovat niitä varttimanneja , ja mainitsemasi ns, puhdasrotuiset olleet sukupuutossa jo satoja vuosia , niinkö ?