Aivan hiljaa tahdon sua nyt rakastaa

Onkohan niin, että "tämän tunteen löytää harva ihminen", kuin tuossa kappaleessa sanotaan. Siinä tapauksessa olen sen tunteen löytänyt ja sisimmässäsi tiedät, että tarkoitin ne sanat sinulle. Tahtoisin kyllä kokea kanssasi tästä tunteesta edes pienen osan, vaikka tiedänkin sen luvattomaksi. Voi olla, ettemme koskaan saa siihen tilaisuutta, mutta sitä kuitenkin jaksan odottaa. Siihen saakka tahdon sua hiljaa rakastaa, jos sen sallit.
81243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oisin voinut kirjoittaa ihan saman oman elämäni tärkeimmälle miehelle. Mäkin oon löytänyt sen, mitä oon etsinyt, vaikka oon tainnut väittää muuta.

Äänestä
  • No tuo oli kiva lukea, vaikkakin ikävä lukea se täältä.
    Toivottavasti saan tuon joskus kuulla ihan oikeastikin ;)

    1Äänestä

  • Niin niin mutta tekee joulukortteja joihin voi piirrellä ruutupaperille erilaisia kuvia, ja joulutoivotus... niin pelkästään "Joulutoivotus", ei mitään "Pablo says hello".

    Äänestä

Hiljaa hyvä tulee rakastaa vuosituhat kerrallaan....

Jos piirtäisin itse kuvan, kun tuo oli niin hauska piirtelyjuttu gallup-tytöstä piirtäisin sellaisen millä on nallemaiset korvat ja lempeät silmät kauppalistaan :D

Äänestä

Tiedätkö nainen? Se on karaokelistalla juuri niitä tärkeimpiä lauluja mulla. Sinä tai joku nainen, koska en tiedä, kuka olet, liityt tuohon kappaleeseen keskeisenä ihmisenä. "Sallin".

Äänestä
  • En tiedä hänen karaokea esittävän, vaikka ääntäkin saattaisi kyllä olla. Mutta hieno kappalevalinta sinnekin ja onnellinen olkoon hän, jolle tuota laulat.

    Äänestä

Aika hyvä musiikkikappale on kyllä tämä Alice Cooperin Desperado, levyltä Killers.... kun itse olen katsonut nyt noita lännenelokuvia muutenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EräälleTärkeälleMiehelle kirjoitti:

Onkohan niin, että "tämän tunteen löytää harva ihminen", kuin tuossa kappaleessa sanotaan. Siinä tapauksessa olen sen tunteen löytänyt ja sisimmässäsi tiedät, että tarkoitin ne sanat sinulle. Tahtoisin kyllä kokea kanssasi tästä tunteesta edes pienen osan, vaikka tiedänkin sen luvattomaksi. Voi olla, ettemme koskaan saa siihen tilaisuutta, mutta sitä kuitenkin jaksan odottaa. Siihen saakka tahdon sua hiljaa rakastaa, jos sen sallit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu