minkään muun asian "käsittely" kuin töihin liittyvät.
Töihin ei kuulu
7
560
Vastaukset
- Näinpä
👍👍👍
Kyllä olis tylsää töissä jos työkaverit olisivat tuollaisia tiukkapipoja 😁
- kiroilua
Niin olemme erilaisia. Yksityisasiat hoidetaan muualla. Hel..tin kyllästynyt menetettyyn työrauhaan.
- Kahviakii
kiroilua kirjoitti:
Niin olemme erilaisia. Yksityisasiat hoidetaan muualla. Hel..tin kyllästynyt menetettyyn työrauhaan.
Tottakai työrauha pitää antaa, mutta ne väliajat ovat sitten erikseen. Meillä työt sujuu paremmin kunhan välillä nauretaan ja höpötellään.
Olenpa aikalailla tuon kannalla nykyään.
Parempi keskittyä töihin. :)- Puhuohisuunvähän
Tarkoitatko tällä että et halua olla missään tekemisissä kyseisen ihmisen kanssa, työ on työ? Et siis ole edes työkaveri? Anteeksi välikysymys mutta kuinka sinulle puhutaan?
- kylläkuuluu
mulla on huulissa 3 kpl yskänrakkoja ja päiviteltyäni niitä, kollega kehui, ettei hällä oo ollu vielä koskaan. Tarjosin huulirasvaani lainaksi, jotta saisi kokea tämänkin ihanuuden, mutta toinen ei osannut järkytykseltään kuin kieltäytyä. :D :DMinun mielestä töissä pitää olla välillä vähän aivotonkin, pelkällä asialinjalla sinne näivettyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2502239- 1921684
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471329Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501035- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31790Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23768Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647