40.000 Toijotaa pakkohuoltoon: ei koska Skodaa-merkkiä

Skodavs.Toijota

12

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 534534534534

      Audilla on kampanja kun automaattinen hätäjarrutusjärjestelmän kamera polttaa sulakkeen. Se ei kuitenkaan osaa kertoa tästä kuskille mitään.
      Audi = Kesko ei kuitenkaan näe tarpeelliseksi kertoa asiasta Trafille vaikka kyseessä nimenomaan on turvallisuusvarusteen reistailu. Selvää salailua. Toyota kertoo avoimesti kaikista riskeistä.

      Kumpi sitten on parempi se että kerrotaan vai että salaillaan?

      • OnkoElämäsiTaakka

        Toyota ei korjaa mitään ennen viranomaisilta, tämä on fakta. No niitä kyllä riittää, huolenpitoa pakon edessä.


    • Tämä palsta on tarkoitettu keskusteluun skodista. Jos osaisit lukea niin tietäisit sen.

      • SamaPaskaEriKuorissa

        No Audihan on Skeida. Mitäs ihmeellistä tuossa muka on?


    • oooooool

      oooooool on vaikeaaa ollaaaa tojotamies

    • skodaykkönen

      AIVAN TÄMÄ OSOITTAA TOJOTIEN LAATUA. JA EI YHTÄÄN PALKINTOA VIIME AIKOINA AUTOTESTEISSÄ

      TOISIN KUIN SKODA. YKKÖNEN

    • Toyota_hyi1

      jaa 40.000 tojotaa. Onko niitä enempää myytykään koskaan. Siinä ja siinä.

    • Totuus_

      kuullostaa hyvälle. ilmaista osaa käytettyyn autoon. miksei muut automerkit tee samaa? esim. skoda octaviani 2016 lähes viikottain tielle jättäviä vikoja, kaikki viat olleet huollon mukaan kuluvia osia joita takuu ei korvaa, surullisen kuuluisat boschin anturit kestävät viikon ja nekin joudun itse maksamaan. öljynkulutus remontin (4800€) maksoin myös itse kuten DSG vaihteiston korjauksen (7000€). ruostevauriot olen myös joutunut itse kustantamaan vaikka tietääkseni skodissa on 6 vuoden puhkiruostumattomuus takuu..?

    • EiSatusetä

      Satusetä kertoo "totuuksia" Skodan mielikuvitusvioista. Aika väsynyttä läppää jo, eikö yhtään hävetä tällainen jatkuva satuilu?

      • saksalantia

        Aivan ja kun audi skoota ja volkkari on samaa "laatua" niin.
        "Audi-kuljettaja aloitti ristiretken VV-Auto Groupia vastaan – ”En voi sietää tätä epäoikeudenmukaisuutta"
        Tero Salosen ja ilmeisesti satojen muiden Audeissa on ongelmia mäntien kanssa. Maahantuoja ei halua korvata vikoja autoista.
        Tilaajille
        Tero Salosen Audi A5 seisoo turkulaisen autoliikkeen pihalla.
        Tero Salosen Audi A5 seisoo turkulaisen autoliikkeen pihalla. (KUVA: Tero Salosen Facebook)
        Jose Riikonen

        Julkaistu: 29.5.2015 10:09

        Tero Salosen Audi A5 seisoo turkulaisen autoliikkeen pihalla. Auton kylkeen on teipattu tarra, joka sanoo: ”Tämä Audi polttaa öljyä noin 4 l/1000 km. Koneremontti tulee maksamaan min. 6 500 e. Maahantuoja kieltäytyy korvaamasta valmistusvirhettä."


    • mieti.ite

      Miten se Toyotistin elämä pitäisi vaikeutua takaisinkutsusta jonka valmistaja maksaa. Volkkarillahan näistä veloitetaan "reilusti kun tulee parempaan kuntoon". Onko tämä sitä trollausta?

      • Yarisman

        Tuo ongelma on kuitenkin lähes harmiton. Toki on mahdollista aiheuttaa palon, mutta se on sangen epätodennäköistä. Koska palo on mahdollista Toyota tietysti kutsuu autot tarkastukseen. Toyota on valmistaja, joka huolehtii tuotteistaan.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      110
      3291
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      109
      2498
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      2036
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      23
      1562
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1540
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1465
    7. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      957
    8. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      942
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      866
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      799
    Aihe