40.000 Toijotaa pakkohuoltoon: ei koska Skodaa-merkkiä

Skodavs.Toijota

12

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 534534534534

      Audilla on kampanja kun automaattinen hätäjarrutusjärjestelmän kamera polttaa sulakkeen. Se ei kuitenkaan osaa kertoa tästä kuskille mitään.
      Audi = Kesko ei kuitenkaan näe tarpeelliseksi kertoa asiasta Trafille vaikka kyseessä nimenomaan on turvallisuusvarusteen reistailu. Selvää salailua. Toyota kertoo avoimesti kaikista riskeistä.

      Kumpi sitten on parempi se että kerrotaan vai että salaillaan?

      • OnkoElämäsiTaakka

        Toyota ei korjaa mitään ennen viranomaisilta, tämä on fakta. No niitä kyllä riittää, huolenpitoa pakon edessä.


    • Tämä palsta on tarkoitettu keskusteluun skodista. Jos osaisit lukea niin tietäisit sen.

      • SamaPaskaEriKuorissa

        No Audihan on Skeida. Mitäs ihmeellistä tuossa muka on?


    • oooooool

      oooooool on vaikeaaa ollaaaa tojotamies

    • skodaykkönen

      AIVAN TÄMÄ OSOITTAA TOJOTIEN LAATUA. JA EI YHTÄÄN PALKINTOA VIIME AIKOINA AUTOTESTEISSÄ

      TOISIN KUIN SKODA. YKKÖNEN

    • Toyota_hyi1

      jaa 40.000 tojotaa. Onko niitä enempää myytykään koskaan. Siinä ja siinä.

    • Totuus_

      kuullostaa hyvälle. ilmaista osaa käytettyyn autoon. miksei muut automerkit tee samaa? esim. skoda octaviani 2016 lähes viikottain tielle jättäviä vikoja, kaikki viat olleet huollon mukaan kuluvia osia joita takuu ei korvaa, surullisen kuuluisat boschin anturit kestävät viikon ja nekin joudun itse maksamaan. öljynkulutus remontin (4800€) maksoin myös itse kuten DSG vaihteiston korjauksen (7000€). ruostevauriot olen myös joutunut itse kustantamaan vaikka tietääkseni skodissa on 6 vuoden puhkiruostumattomuus takuu..?

    • EiSatusetä

      Satusetä kertoo "totuuksia" Skodan mielikuvitusvioista. Aika väsynyttä läppää jo, eikö yhtään hävetä tällainen jatkuva satuilu?

      • saksalantia

        Aivan ja kun audi skoota ja volkkari on samaa "laatua" niin.
        "Audi-kuljettaja aloitti ristiretken VV-Auto Groupia vastaan – ”En voi sietää tätä epäoikeudenmukaisuutta"
        Tero Salosen ja ilmeisesti satojen muiden Audeissa on ongelmia mäntien kanssa. Maahantuoja ei halua korvata vikoja autoista.
        Tilaajille
        Tero Salosen Audi A5 seisoo turkulaisen autoliikkeen pihalla.
        Tero Salosen Audi A5 seisoo turkulaisen autoliikkeen pihalla. (KUVA: Tero Salosen Facebook)
        Jose Riikonen

        Julkaistu: 29.5.2015 10:09

        Tero Salosen Audi A5 seisoo turkulaisen autoliikkeen pihalla. Auton kylkeen on teipattu tarra, joka sanoo: ”Tämä Audi polttaa öljyä noin 4 l/1000 km. Koneremontti tulee maksamaan min. 6 500 e. Maahantuoja kieltäytyy korvaamasta valmistusvirhettä."


    • mieti.ite

      Miten se Toyotistin elämä pitäisi vaikeutua takaisinkutsusta jonka valmistaja maksaa. Volkkarillahan näistä veloitetaan "reilusti kun tulee parempaan kuntoon". Onko tämä sitä trollausta?

      • Yarisman

        Tuo ongelma on kuitenkin lähes harmiton. Toki on mahdollista aiheuttaa palon, mutta se on sangen epätodennäköistä. Koska palo on mahdollista Toyota tietysti kutsuu autot tarkastukseen. Toyota on valmistaja, joka huolehtii tuotteistaan.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      268
      4675
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3030
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2857
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      25
      2827
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1791
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1654
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1409
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1282
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1180
    Aihe