vaimostaan Riina-Maijasta. https://www.is.fi/viihde/art-2000005917658.html
Kalle Palander on mustasukkainen
tugd
622424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 62
Vanhimmat
Kyllä Kallella on jaksamista tuo kanssa. Aina kitisemässä jostakin. Sääliksi käy lapsia tuossa muuttorumbassa. Muutot on menty hevosten ja rouvan halujen ehdoilla. Lasten kaverit ja koulut vaan vaihtuu.
Kalle on äärimmäisen rasittava tyyppi. Ja entäs se spede-kampaus !!? Miksi se pitää sitä pappatukkaa ??
Mikä ihme tuo on ,vaimo kaunis kun kukka.
Aktiivinen ja nätti leidi. Kartanonomistaja.
Persaukinen pyrkyri. Itse ei viitsi töitä tehdä vaan haluaa harrastaa päivät pitkät. Miehen on tietysti kustannettava kaikki ja jos ei tottele niin Riina haukkuu julkisesti lehdessä.
Se joka pettää niin epäilee puolisoansa samasta asiasta.
Ei se tosiaan mikään ihme ole, kun eivät (kai) asu edes yhdessä tai samassa maassa. Toisaalta, miksi tuollaista pitää kertoa julkisesti? - Ei ihminen vierellä pysy kiinni pitämällä, ja on tietty olemassa myös ylimustasukkaisia ihmisiä, joille kaikki on epäiltävää. Se on toiselle osapuolelle ahdistavaa. (En ole lukenut artikkelia, joten en tiedä, käsitelläänkö asiaa tarkemmin). Asiaa pitäisi työstää ja hakea vaikka ammattiapua, jos se vaivaa. - Riina on nykyään vähän väliä esillä, ja tuntuu, ettei ole oikein paikkaansa löytänyt elämässä.
Pääasia, että pääsee roskalehtien otsikoihin. Sama "ura" kun usealla muullakin turhakkeella.
Astuuko orhi kiimatammaa?
Tämä muijahan ei olis ollut Kallen kanssa päivääkään, jollei äijä olis urheilujulkkis, niin tyhmä ja typerännäköinen mies on. Urheilija-aikanaan tienasi ilmeisen hyvin, nyt tulot onkin sitten ihan toista luokkaa, vaikka yrittää roikkua kommentaattorina siellä sun täällä.
Sen naama ja läyhäys vaan ällöttää sen verran, että aina kun naamansa ilmestyy töllön ruutuun, kanava vaihtuu, oli urheilukisa siten mikä hyvänsä
Ei todellakaan viitsi kuunnella Palanderin selostuksia. Tuskin tietää syöksylaskusta mitään, en ainakaan muista että olisi koskaan laskenut syöksyä. Ei tietenkään uskalla, se on miesten hommaa.
Nolo knutipää.
Ja myös on sitä. Vääntää turpaansa joka paikassa. Ihme ettei kukaan ole vetänyt sitä kunoon kunnolla.
Nyt Riina avautuu lisää Novassa. Kehuu sänkytaitojaan ja ihmettelee, miksi Kalle pettää. Enpä tiedä tilanteesta mitään ja itse asiassa asia ei sinänsä minua edes kiinnosta - tehkööt keskenänsä, mitä huvittaa - mutta luetusta päätelleen parilla on toisiinsa etäisyyttä yli 2000 kilometriä ? Miksi, miksi ... Kalle pettää?! Miksi Riina nyt ruikuttaa kaiken taas eetteriin? Eikö hän ole juurikin itse valinnut asuinpaikkansa?
Kallella taitaa olla lehtolapsi Norjassakin.
Siis tää pariskunta on niin ansainnut toisensa; niin noloja ja typeriä kumpikin. Lapsia vaan käy sääliksi näiden kahden ikipissiksen elämässä.
Niinhän se Teemunkin vaimo kertoi dokumentissa että Teemu on hirveän mustasukkainen hänestä.
Tullut vaikutelma, että miehet saa mennä ja tulla, mutta vaimosta ollaan hirmu mustiksia, näiden muutamien urheilutähtien liitoissa.
Riinis myös kertoi elävänsä lapsilisillä. Herää kysymys huijaako Kelaa, Suomessa ei ole asuttu aikoihin. Eiköhän Kalle joudu maksamaan hevosten ylläpidon. Kuuden hevosen ylläpitoon ei normi palkka riitä. Aikalailla itseaiheutettuja näyttää rouvan ongelmat olevan.
Kyllä on lämmin ja rakastava liitto, jossa kaksi ihmistä tukee toisiaan...
Riinis kertoo, että Kalle voi olla viisi viikkoa pois kotoa, eikä
kertaakaan soita...siis ei lapsillekaan...onko siis tunnekylmää narskua ilmassa?
Tuota pariskuntaa ei hävetä mikään. KAIKKI lauletaan, koko törky mediassa.
Kalle Palander on paras suomalainen alamäenlaskija kautta aikojen. Kallen haukkujat ovat vain housuunsalaskijoita ja allensalaskijoita.
Ei se,että on joskus tullut mäkeä alas sukset jalassa tee jätkästä yhtään vähemmän vittumaista.
Vaimokseen se on kelpuuttanut ihan saman kaliiberisen naikkosen.
Näiden avautumiset pettämisistä ja itsensä ihanuudesta kyllästyttää todella.
Kaks tyhjäpäistä itseensä rakastunutta ääliötä ei vois vähempää kiinnostaa.
Kallella oli aikoinaan pöljä päivä.
Joo kun vihille meni, sitäkö tarkoitat?
Riinis ei ole koskaan nähnyt Kallen laskevan? En voi käsittää sitä. Yksi maailman parhaista.. eikä vaimoa kiinnosta.. Kallea ei näytä kiinnostavan perhe ja Riiniksen tekemiset.. Ei järkeä.. No kaikki tavallaan..
Mun mielestä rouva on tässä liitossa se tuuliviiri. Paikasta toiseen hevoset ja mukulat perässä. Missään ei oo hyvä.
Miksi ton naisen on asuttava Ranskassa ? Ei työn vuoksi ainakaan. Ja miksi niitä hevosia pidetään, eihän ne edes oo kilpahevosia. Miksi lapsia raahataan asumaan milloin Suomeem, milloin Espanjaan, milloin Viroon, milloin Ranskaan.... Kieli,koti, koulut ja hoitopaikat vaihtuu alinomaan. Noin juureton lapsuus tasapainottoman naisen kanssa ei ennusta hyvää. Mikä on syy ettei tää Riinis voi asua Suomessa? Ja kun kaljalle mennään niin Riinis laskee lapsilisien kolikoita. Onko syy se ettei nainen pääse tarpeeksi vapaalle kotimaassaan? Jep, jep.
Kalle Palander ei oo lähettänyt Riinikselle tarpeeksi kaljarahaa niin eukko antaa paljastushaastiksia päästäksee viihteelle. Täähän on se muija joka on koko elämänsä haahuillut siellä sun täällä eikä mistään oo ikinä tullut valmista. Paha ADHD-tapaus? Eikö tolla oo omakin au-lapsi noiden Kallen kanssa saatujen lisäksi? Lapsiparat.
Sama tuli mullekin mieleen, Riiniksen bilerahat on niin vähissä et joutuu laskeen lapsilisien centtejä et riittääkö. Onneksi ip-lehdet tulee aina apuun. Eikö Riinis kelpaa seiskalle ja hymylle? Ihmetyyppi.
Miksei esim. isovanhemmat jo puutu ton perheen holtittomuuteen? Ei Kalle oo sen parempi ku eukkonsakaan, yhtä sekoilua silläkin puolella. Menikö se Vironkin viritelmä myttyyn? Ei tullu siitäkään ikinä valmista. Ja nyt muija raahaa hevosia ja kersoja ympäri Eurooppaa. Ihan kirjaimellisesti.
Kalle ei ymmärtänyt, miten kalliiksi tuollaisen suuren kartanon remontointi ja ylläpito tulee.
Kannattaisi hankkiutua kartanosta eroon, jos vain joku sen rahansyöjän huolii.
Tekisivät transsubordellin siitä! Peruukkia piähän vuan!
Peruukkipäistä lapinjätkää saa pökkiä wappuna levillä ilimaseksi.
Tyhmänoloinen nutipää.. Mitä kyseinen pölvästi tekee jokaisessa tv-ohjlemassa nykyään!?! Järjetöntä shittiä..
Heitä nyt Kalle vaimolle pari sataa, ettei se joudu lehdille avautuun kun ei oo kaljaan rahaa.
Mä en ymmärrä niitä hevosia. Eihän ne edes oo kilpahevosia eikä tää Riinis pidä mitään ratsastuskouluukaan. Ja miksi niitä raahataan ympäri Eurooppaa? Onko ne vaan sen takii et muija käy ratsastamas kerran päivässä? Hirveet kulut ja menot, tallit, ruuat, eläinlääkärit...eivätkä tuota yhtään mitään. Rahaa palaa tyhjään. Hullun hommaa noiden puuhat.
Rikkaat menestyvät naiset harrastavat ratsastusta, myös Emilia Bottas.
Niin, rikkaat. Palanderin muijan täytyy elää lapsilisillä. Kaljarahat saadaan ip-lehtien avautumishaastiksilla. Oli jo aika epätoivoinen tuon viimeisimmän haastiksen sisältö.
Mäkin ihmettelen et mitä se niillä kaakeilla tekee? Eivät ole ravihevosia, ei pidetä ratsastuskouluu eikä eukko itsekään kilpaile niillä eikä oo koskaan kilpaillutkaan mut hevosii rehataan perässä pitkin ja poikin Eurooppaa. Ei oo ihan täyspäinen tuo pariskunta. Lapsiparat.
Bottaksen pariskunnalla on oikeesti rahaa.
Juu tuskin joutuvat rahapulassaan Tornioon muuttamaan...
Mitä enemmän toi Riinis avautuu niin sitä enemmän ihmettelen miksi Kalle tollasta jaksaa kattella ja elättää.
Mitä enemmän avautuvat jutuistaan, sitä enemmän ihmettelen, mitä yleensäkään jaksavat feikata elävänsä yhteiselämää.
Ja Riinis taas avautuu lisää, haluaa miehen jonka kanssa voi elää arkea. Kai sille joku toinen työtön löytyy.
Riinikselle pitäisi löytyä oma "kimi räikkönen".
Juna meni jo...
Löytykin kalju moukka lapista..
Olosuhteiden pakosta pari elää kaukosuhteessa. Siis mitä? Olosuhteet on kait ne, että Riinis haluaa harrastaa ulkomailla, mikä pakko se on kuutta hevosta pitää. Kai niille hevosille löytyis paikka Torniosta.
Saako sillä erillään elämisellä jotakin tukea talouteen? Ammattia ei tuolle Riinikselle ainakaan ole löytynyt, eikä ehkä lasten vuoksi voisikaan vakinaista työtä tehdä.
Hevoset voisi ensimmäiseksi myydä, niin talous kohentuisi kummasti. Ja miksi itkee, että haluaa rinnalleen miehen, jonka kanssa voi elää arkea? Ei se taivaasta tipu, pitää tehdä johtopäätökset avioliiton tilasta, mahdollisuuksista toimia yhdessä, tai mahdollisesta erosta, ja toimia siihen suuntaan, että toivotut asiat toteutuvat.
Verot taitaa olla alemmat ulkomailla.. Jos niitä miljoonia vielä tienaa..
Ja milläköhän ne nykyisin tienaa? Tai sitten näyttelevät varatonta
Päivän Riinis, ei ole rahapulassa käynyt hammaslääkärissä kymmeneen vuoteen. Huulitäytteisiin näyttää rahaa olleen. Hevosiin menee 3000 € kuussa. Kumpikohan pariskunnassa on se tuulitunneli?
Ei noita hevosia kustanneta lapsilisillä. Lisäksi voin kertoa Rinikselle, että kaljarahaa ei ole, ei tarvitse laskea, kun lapsilisä ei siihenkään riitä, eikä sitä ole tarkoitettukaan mutsin illanviettoihin, vaan nimensä mukaisesti lapsen tarpeista huolehtimiseen. Nyt herää jo huoli lasten hyvinvoinnista lisäksi. Ja turhaa kitinää. Kyllä Kalle on eltusvelvollinen ihan samalla tavalla kuin ennenkin, vaikka asuu erillään, kun ei päätöksiä erosta tai huoltajasta ja elatusavusta ole tehty.
On se väärin, että Suomi maksaa lapsilisiä ulkomailla asuville.
Kumpi maa sitä maksaa - se, jossa asutaan, vai se, josta lähdettiin? Juurihan yhden kansanedustajan sisar nosti kahdessa maassa lapsilisää ja sai tuomion. Siksikö sitä maata pitää vaihtaa kaiken aikaa, että asuminen on väliaikaista?
Kalle on rahamies!
Hulivili pettäjä poikien vaimot vakuuttelevat että mies on heistä kauhean mustasukkainen. Täytyyhän se kompensoida jotenkin,
Sillä tavalla vaimot pidetään pirtissä ja huolto pelaa.
Kalle on hyvä slalomissa.
Miksi lapsiperhe vaihtaa asuinpaikkaa koko ajan? Varmaan raskasta lapsille.
Taas otsikoissa, nyt muutetaankin Tornioon. Oikeesti lapsia ja hevosia on muuteltu Viroon, Espanjaan, Ranskaan, Vantaalle. Toivotaan että nyt asettuvat aloilleen.
Rahat loppu, pakko palata kotiin Tornioon.
Siinä jutussa luki myös että huhtikuusta alkaen on taas asuttu Virossa. Vantaalla oltiin vajaa puoli vuotta. Mites se Riiniksen uusi huipputyö? Ei kai muksuja ole ennen lukukauden päättymistä taas viety eri kouluun? Syksyllä kaikki vaihtuu taas, ei ole kovin vakaat olot.
Miksi he muuttavat koko ajan ympäri Eurooppaa? Aika lyhyeksi jäävät vaimon uusien työpaikkojen pestit.
Turhaa olla mustasukkainen. Nämä vaikuttaa parilta joka ei tiedä mitä tekee, haluu tai missä elelee ja millä.