Toijotilla taas uusi korjauskampanja vs. Skoda

dojoingtoijota

7

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihhaahaa

      Onko vettä ovissa? Nykiikö DSG? Onko oktomurske syönyt hihnapyörät? Rallattaako jakoketju? Pääseekö alle neljän litran öljynlisäyksellä huoltoväliä? Ruosteisia sinkkikukkasiako nytkin paikkaat?

      • paperikatotjäässä

        Mielikuvitushorinoita. Toisin kuin Toijotan korjauskampanjat. Niitä riittää. Toijotan kippanat jonoon vaan ja kohti korjaamoita.


    • skädäm_

      miksei skoda sitten kutsu vapaaehtoisesti korjauksiin kun vain oikeuden kautta taistellessa? itselläni 2016 vuosimallin octavia ja noin 6 kuukauden välein pitää vaihdattaa väljistyneet alustan nivelet uusiin, eivät kuulu takuun alaisiin vikoihin koska ovat normaalia kulutusosia merkkihuollon mukaan. erittäin kalliita osia.

      • tijjoooottaaat

        Hihna luistaa. Toijotan kippanat vaan jonoon ja kohti korjaamoita vamos vamos


    • Tämä on palsta skodaa varten eikä toyotaa. Harmi että skodan tyyppivikoja ei saa samalla tapaa takuuna korjattua.

    • Takuu

      Hihna luistaa taas noilla kirjoittajilla pahasti. Kyllä takuuajan viat korjataan joka merkillä jos ei ole tahallaan särjetty..

    • uusipoika

      hei japsiautot hyppikää nyt on riemun raikkahin aika (muistakaa maksaa kassalla huolto muuten tulee pollarit perään hihihi)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      103
      4250
    2. 79
      3493
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      77
      3113
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      82
      2566
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2376
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      211
      2192
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2101
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      890
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      878
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      796
    Aihe